reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Powstaną 83 stacje ładowania w Lublinie

Portal Elektromobilni pisze, że Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie poinformował o wynikach postępowania przetargowego na dzierżawę terenów pod budowę ogólnodostępnych stacji ładowania, a jedyną ofertę, w dodatku atrakcyjną cenową, złożyła spółka Eleport.

Zgodnie z ogłoszeniem lubelskiego Zarządu Dróg i Mostów, Eleport będzie mógł podpisać z Lublinem umowę na budowę 83 stacji ładowania. Oznacza to, ze miasto zyska przynajmniej 166 punktów ładowania AC o minimalnej mocy 11 kW, jednak jak podaje portal Elektromobilni – spółka chce skupić się na szybkich ładowarkach o mocy powyżej 50 kW.

Przetarg uwzględniał nie tylko budowę, ale również późniejszą obsługę stacji ładowania, pełnienie funkcji ich operatora, jak i dostawcy usług ładowania. 

„Eleport jest firmą, która rozwija się bardzo dynamicznie w obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. Rozwijamy nasze usługi w Warszawie, Białymstoku, Łodzi, Szczecinie, Poznanie, Gorzowie Wielkopolskim – cieszymy się, że będziemy mogli też świadczyć usługi ładowania również w Lublinie, to super wiadomość! Skupiamy się na szybkich stacjach, powyżej 50 kW. Czekamy na termin podpisania umowy z Lublinem, aby przystąpić do rozpoczęcia naszych inwestycji. Czas realizacji będzie zależny od tempa prac przyłączeniowych realizowanych przez OSD. Jesteśmy gotowi do działania „od jutra.” – powiedział w rozmowie z portalem Elektromobilni Janusz Grądzki, CEO Eleport Polska.

Jak mówił Grądzki Elektromobilnym, zodnie z warunkami przetargu, Eleport zrealizuje inwestycję w 83 lokalizacjach, a w każdej lokalizacji zainstaluje po minimum 2 punkty ładowania. 

Portal podkreślił też, że deweloper publicznych stacji ładowania ma ambitne plany rozwojowe na ten rok.

„Posiadamy już dziś znaczną liczbę umów podpisaną zarówno z Podmiotami Komercyjnymi jak i Partnerami z Sektora Publicznego. Aktualnie wraz z OSD realizujemy etap przyłączeniowy.  Pierwsze stacje Eleport zostaną uruchomione w pierwszym półroczu 2023 r.” – mówił dalej w rozmowie Grądzki, Prezes Eleport Polska.

Eleport to litewska firma, zajmująca się produkcją publicznych sieci ładowania w krajach bałtyckich i w Polsce.  


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1