reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SET GmbH
Biznes |

National Instruments przejmuje niemiecką firmę SET GmbH

NI przejmuje firmę SET GmbH, specjalistę i partnera w opracowywaniu systemów testowania półprzewodników, systemów HiL i testów funkcjonalnych, a także specjalistę w opracowywaniu i produkcji systemów elektronicznych.

Wspólnym celem firm jest skrócenie czasu wprowadzania na rynek krytycznych, wysoce zróżnicowanych rozwiązań i przyspieszenie konwergencji łańcucha dostaw półprzewodników z materiałami energoelektronicznymi, takimi jak węglik krzemu (SiC) i azotek galu (GaN).

W 2020 roku Ni dokonało strategicznej inwestycji mniejszościowej w SET, aby pomóc firmom z sektora lotniczego i obronnego w rozwiązaniu problemu z gwałtownie rosnącymi kosztami rozwoju. W ramach współpracy udoskonalono podejście do testów opartych na rozwiązaniach systemowych na żądanie i modelowych w celu skrócenia czasu wprowadzania produktów na rynek, zmniejszenia ryzyka związanego z realizacją programu, integracji laboratoriów oraz optymalizacji danych i zasobów. Dzięki temu wspólni klienci mogli poświęcić więcej czasu na zapewnienie jakości i bezpieczeństwa przyszłych produktów, a mniej na budowę systemów testowych. Te wysiłki będą teraz kontynuowane z naciskiem na zrównoważone lotnictwo komercyjne, pojazdy kosmiczne i zastosowania związane z mobilnością powietrzną w miastach.

W przyszłości, przejęcie rozszerzy możliwości NI w zakresie systemów niezawodności półprzewodników mocy dla motoryzacji, czyli obszaru wysokiego wzrostu inwestycji. SET wprowadziło innowacje w zakresie nowych możliwości w powstającym obszarze łańcucha dostaw dla branży motoryzacyjnej w zakresie półprzewodników mocy jeszcze przed początkowym partnerstwem z NI w 2020 roku. 

"Łańcuch dostaw w branży motoryzacyjnej przechodzi transformację, w której zarówno producenci OEM, jak i gracze z branży półprzewodników szybko wprowadzają innowacje w zakresie nowych technologii. Zdolność do odpowiedniego określenia i przewidzenia, jak te nowe technologie zachowają się wewnątrz nowych pojazdów elektrycznych, jest krytyczna dla wydajności i bezpieczeństwa." – mówił w komunikacie prasowym Ritu Favre, EVP i GM jednostek biznesowych NI – "SET jest wyraźnym innowatorem w tej dziedzinie, jak również uznanym dostawcą w dziedzinie testowania Awioniki. NI jest z kolei światowym liderem w dziedzinie zautomatyzowanych systemów testowych i pomiarowych. Dzięki połączeniu sił, NI i SET mogą zaoferować klientom bardziej zróżnicowane rozwiązania, a także wspólnie rozwijać się, wykorzystując globalną skalę NI."

NI sfinansowało tę transakcję ze środków pieniężnych, które miało do dyspozycji. Siedziba SET znajduje się w niemieckim Wangen, a na mocy połączenia do NI dołączyło około 100 pracowników.

"Korzystamy z bogatej wiedzy specjalistycznej, w celu opracowywania przełomowych rozwiązań w zakresie kontroli układów półprzewodnikowych mocy." – dodaje Frank Heidemann, założyciel SET – "Oferując nowe i dynamiczne procedury testowe, SET zapewnia wysoką precyzję i niezawodność kwalifikacji najnowocześniejszych półprzewodników mocy z węglika krzemu (SiC) dla przemysłu motoryzacyjnego. Dzięki naszemu innowacyjnemu podejściu, SET jest liderem w rozwiązywaniu najbardziej palących wyzwań związanych z certyfikacją w przemyśle."


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama