reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BMZ Group
Przemysł elektroniczny |

BMZ Group przejmuje Visatronic - producenta elektroniki

Specjalista od baterii litowo-jonowych, BMZ Group, kontynuuje swoją ekspansję, przejmując Visatronic GmbH. Przejęta firma, zlokalizowana w niemieckim Mainhausen, zajmuje się produkcją płaskich modułów elektronicznych i od wielu lat dostawcą BMZ Group.

Z dniem pierwszego marca BMZ przejęła firmę Visatronic z siedzibą w Mainhausen, wieloletniego dostawcę BMZ i dostawcę EMS, który zaopatruje międzynarodowych klientów z wielu rynków.

Obie firmy oceniają przejęcie, jako bardzo korzystne, podkreślając że istotne jest, by zachować niezależność gospodarczą Visatronic GmbH. Niemiecki koncern zaznacza np., że włączenie swojego dostawcę do grupy, zwiększy bezpieczeństwo dostaw. Visatronic z koli będzie mogło skorzystać z rozbudowanej sieci klientów i kontaktów, szczególnie na poziomie globalnym. Właśnie ta sieć jest szczególnie ważna, jeśli spojrzymy na większą możliwość zakupów, sprzedaży i rozbudowy zdolności produkcyjnych.

Kierownictwo, które od 2000 roku znajduje się w rękach braci Gebauer, będzie zabezpieczone umową jeszcze przez co najmniej trzy lata podatkowe. Poza tym nie przewiduje się żadnych zasadniczych zmian, ani dla dotychczasowych klientów Visatronica, ani dla pracowników.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z włączenia Visatronic do grupy BMZ. Wzmacnia to kolejny ważny czynnik Made in Germany w produkcji baterii. W czasach niepewnych łańcuchów dostaw takie sojusze są niezbędne dla firm technologicznych" – mówi w komunikacie prasowym prezes i założyciel BMZ Group Sven Bauer. 

"Znamy i cenimy BMZ Group jako klienta od wielu lat i podejmujemy przemyślany krok, przystępując do Grupy. Kierujemy się przede wszystkim myślą o możliwościach ekspansji i przyszłym bezpieczeństwie firmy oraz jej pracowników." – dodaje dyrektor zarządzający Visatronic Michael Gebauer.

BMZ Goup jest dostawcą inteligentnych systemów zasilania oraz magazynowania energii w oparciu o technologię litowo-jonową. Produkty koncernu zasilają rowery elektryczne, skutery, elektronarzędzia, narzędzia ogrodnicze, pojazdy użytkowe i autobusy elektryczne. BMZ zostało założone w 1994 roku. Obecnie zatrudnia 3 000 pracowników w siedmiu oddziałach na całym świecie, również w Polsce. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama