reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HansaMatrix
Przemysł elektroniczny |

BaltCap składa ofertę nabycia HansaMatrix

Największy inwestor private equity w krajach bałtyckich, zajmujący się wykupami, wzrostem, inwestycjami typu venture i infrastrukturą, zdążył już od 1995 roku zainwestować w ponad 100 firm z różnych sektorów przemysłu, pozyskując kapitał w wysokości ponad 700 milionów euro. 2 marca BaltCap, za pośrednictwem swojej spółki Emsco, dobrowolnie wystosował ofertę kupna akcji łotewskiej firmy HansaMatrix.

BaltCap oferuje akcjonariuszom HansaMatrix sprzedaż ich akcji po cenie 8,50 euro za akcję. Oferta będzie ważna przez 30 dni – od 2 do 31 marca. Zaproponowana cena za akcję jest o 22% wyższa niż pod koniec 2022 r., a także o 12% wyższa w porównaniu z ceną zamknięcia z 16 lutego 2023 r., czyli ostatniego dnia roboczego przed ogłoszeniem przez bałtycki fundusz zamiaru wystosowania propozycji.

"Jesteśmy podekscytowani ogłoszeniem dobrowolnej oferty zakupu akcji HansaMatrix. Jest to świetna okazja dla akcjonariuszy, aby sprzedać swoje akcje po cenie premium. Celem BaltCap jest osiągnięcie minimum 75% udziałów w spółce, co wymaga aktywnego udziału wszystkich akcjonariuszy, w tym inwestorów detalicznych." – powiedział w komunikacie prasowym Juris Pārups, dyrektor inwestycyjny BaltCap.

W przypadku udanej oferty, BaltCap zainicjuje wycofanie HansaMatrix z rynku regulowanego. Jeśli cel 75% nie zostanie osiągnięty – co jest wymagane do wycofania akcji z obrotu – HansaMatrix będzie kontynuować swoją obecną strukturę własności.

BaltCap posiada zespół 35 specjalistów inwestycyjnych pracujących w biurach w Tallinie, Rydze, Wilnie, Warszawie, Helsinkach i Sztokholmie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama