reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Rheinmetall
Przemysł elektroniczny |

Rheinmetall wybuduje fabrykę czołgów na Ukrainie?

Założona w 1889 roku niemiecka firma zajmująca się produkcją na potrzeby przemysłu obronnego i samochodowego prowadzi obecnie negocjacje w sprawie budowy fabryki czołgów na Ukrainie – podał w sobotę dziennik Rheinische Post, powołując się na wywiad z prezesem zarządu Arminem Pappergerem.

"Na Ukrainie może powstać zakład Rheinmetall za około 200 mln euro, który będzie mógł produkować do 400 Panter rocznie." – powiedział cytowany przez Rheinische Post Armin Papperger.

Rheinmetall produkuje amunicję, sprzęt wojskowy, a także czołgi Leopard, które Niemcy zdecydowały się wysłać na Ukrainę, a które firma produkuje wspólnie z Krauss-Maffei Wegmann.

"Rozmowy z ukraińskim rządem są obiecujące i mam nadzieję na decyzję w ciągu najbliższych dwóch miesięcy" – mówił dalej Papperger.

Prezes Rheinmetall powiedział w wywiadzie, że choć zachodni sprzymierzeńcy wysłali wystarczająco dużo broni, by Ukraina mogła się bronić, to Ukraińcy nie mają obecnie wystarczającej ilości sprzętu, żeby w pełni odzyskać swoje terytorium.

Według Pappergera Ukraina potrzebuje od 600 do 800 czołgów, a żeby to osiągnąć, należy czym prędzej rozpocząć budowę nowych czołgów.

Agencja Reutera podała, że akcje Rheinmetall osiągnęły rekordowy poziom w styczniu. Była to reakcja giełdy na podjętą przez Niemcy decyzję o wysłaniu na Ukrainę ciężkich czołgów Leopard. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama