reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TSMC
Biznes |

TSMC zatrudni 6 tys. inżynierów w 2023 r.

Taiwan Semiconductor Manufacturing Co Ltd, największy na świecie producent chipów kontraktowych, ogłosił w sobotę, że zatrudni ponad 6 tys. pracowników w 2023 roku.

Zakrojona na szeroką skalę akcja rekrutacyjna tajwańskiego przedsiębiorstwa, może zaskakiwać, ponieważ odbywa się, pomimo globalnego spowolnienia w branży chipów.

Jak podaje Agencja Reutera, TSMC będzie poszukiwać młodych inżynierów z dyplomami stowarzyszonymi, licencjackimi, magisterskimi lub doktoranckimi w dziedzinie inżynierii elektrycznej lub dziedzinach związanych z oprogramowaniem. Poszukiwania ogłoszono we wszystkich miastach Tajwanu.

Firma podała w ogłoszeniu, że średni pensja nowo zatrudnionych inżynierów z tytułem magistra będzie wynosiła 2 mln dolarów tajwańskich, czyli ok. 65 578 USD.

W związku ze spadkiem popytu na elektronikę i wysoki poziom zapasów związany z wcześniejszym niedoborem niektórych chipów, nastąpiło widoczne pogorszenie koniunktury w branży półprzewodników. W efekcie pod koniec 2022 roku nastąpiło niemal globalne ograniczenie inwestycji pośród firm produkujących chipy.

Jednak pozycja TSMC, a szczególnie jest dominacja w tworzeniu bardzo zaawansowanych chipów dla klientów high-end, takich jak Apple, uchroniła tajwańskie przedsiębiorstwo przed spowolnieniem i przymusowym szukaniem oszczędności.

TSMC tylko nieznacznie zmniejszyło swoje roczne wydatki kapitałowe na 2023 rok, przewidując spadek przychodów w pierwszym kwartale. Jeśli chodzi o drugą połowę tego roku, firma spodziewa się wzrostu. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama