reklama
© Solaris
Przemysł elektroniczny |

Solaris z kontraktem na Sardynii

Polski producent autobusów miejskich, międzymiastowych i trolejbusów z główną siedzibą w Bolechowie-Osiedlu pod Poznaniem ogłosił, że dostarczy 100 autobusów Urbino 12 hybrid do Cagliari, stolicy Sardynii. Pojazdy trafią na Sardynię w 2024 roku.

Podpisany przez Solarisa kontrakt jest częścią umowy ramowej, podpisanej w 2021 roku ze spółką akcyjną Consip, która należy do włoskiego Ministerstwa Gospodarki i Finansów (MEF). Jak podaje producent w komunikacie prasowym, w ramach tej umowy spółki transportu publicznego TPL (it. Trasporti Pubblici Locali) mogą zamawiać bezpośrednio pojazdy lub rozpisywać przetargi z wybranymi dostawcami.

Po ulicach Sardynii jeździ już kilkadziesiąt autobusów wyprodukowanych przez Solarisa. Urbino 12 hybrid z najnowszego zamówienia będą wyposażone w napęd hybrydowy nowej generacji, który składa się z elektrycznego silnika trakcyjnego o mocy 250 kW oraz silnika spalinowego o mocy ponad 150 kW, spełniającego normę Euro 6.

Autobusy zamówiono w układzie 2-drzwiowym. Wyposażone będą w klimatyzację całopojazdową, gniazda USB, monitoring, a także system liczenia pasażerów.

Po włoskich drogach kursuje już ponad 1,5 tysiąca pojazdów wyprodukowanych przez Solarisa, a niemal 30% z nich to zeroemisyjne autobusy elektryczne i trolejbusy. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2