reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Waymo
Przemysł elektroniczny |

Waymo firmy Alphabet likwiduje ponad 100 miejsc pracy w drugiej turze zwolnień

Jak podaje agencja Reuters, Waymo, oddział technologii samojezdnych firmy Alphabet Inc, zwolnił 137 pracowników, w swojej drugiej turze redukcji zatrudnienia w tym roku, zwiększając sumę zwolnień do 8% wszystkich pracowników.

Waymo wyeliminował niektóre role inżynierskie w ramach cięć, aby "skupić się na sukcesie komercyjnym", firma powiedziała w oświadczeniu. Firma zlikwidowała w tym roku łącznie 209 miejsc pracy.

Redukcje zatrudnienia w Waymo są częścią szerszego trendu zwolnień w całej branży samochodowej i technologicznej, w tym w Rivian Automotive Inc, General Motors Co i Meta Platforms Inc.

Inwestorów i obserwatorów branży zaniepokoiły miliardy dolarów, które w krótkim czasie zostały zainwestowane w sektor technologii samojezdnych w celu ich komercjalizacji.

Ford Motor Co i Volkswagen AG  wycofały się z prac nad samojezdną jednostką Argo AI w listopadzie. General Motors Co wydało prawie 2 miliardy dolarów w 2022 roku na swoją jednostkę robotaxi, Cruise, i ogłosiło, że przewiduje kolejne wydatki w tym roku.

Inwestor TCI Fund Management powiedział w listopadzie, że Waymo jest największym elementem segmentu Other Bets należącego do Google i jak na razie nie uzasadniło wygórowanych inwestycji.

Alphabet oświadczyło w styczniu, że dokona likwidacji 12 000 miejsc pracy, co dotknie dużą liczbę pracowników zajmujących się projektami eksperymentalnymi. Ich oddział zajmujący się naukami o zdrowiu, Verily Life Sciences, powiedział w styczniu, że zwolnił ponad 200 pracowników, czyli około 15% swojej siły roboczej.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama