reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple
Przemysł elektroniczny |

Apple przeznacza dodatkowy €1 mld na rozbudowę Silicon Design Centre w Niemczech

Dzięki trzem nowym placówkom badawczo-rozwojowym Apple umacnia swoją obecność w Monachium.

Apple ogłosiło dziś, że zainwestuje dodatkowy 1 miliard euro w niemiecką inżynierię w ciągu najbliższych sześciu lat w ramach ekspansji swojego Silicon Design Centre w sercu Monachium. Jest to uzupełnienie poprzedniej inwestycyji o wartości 1 mld euro z 2021 r., kiedy to Apple ustanowił Monachium siedzibą swojego nowego europejskiego Centrum Projektowania Krzemowego. Monachium jest już największym centrum inżynieryjnym Apple w Europie.

"Apple działa w Monachium od ponad 40 lat i nigdy nie byliśmy bardziej podekscytowani tym, co przyniesie tu przyszłość" - powiedział Tim Cook, prezes Apple.

W oparciu o swoją wieloletnią działalność w Niemczech i rosnące inwestycje w całej Europie, Apple zaprojektuje i wybuduje nowoczesny obiekt badawczy przy Seidlstrasse.

Monachijskie zespoły Apple przyczyniły się do powstania układów scalonych zastosowanych w najnowszych produktach Apple, a także do wprowadzenia innowacji w dziedzinie komórek i zarządzania energią. Dotyczy to także nowego MacBooka Pro z procesorami M2 Pro i M2 Max.

"Rozbudowa European Silicon Design Centre umożliwi jeszcze ściślejszą współpracę 2000 inżynierów w Bawarii, pracujących dla nas nad przełomowymi innowacjami, w tym projektami krzemowymi na zlecenie, układami zarządzania energią oraz przyszłymi technologiami bezprzewodowymi.", powiedział Johny Srouji, starszy wiceprezes Apple ds. technologii sprzętowych.

Oprócz nowej placówki Apple przy Seidlstrasse, w ramach rozbudowy Silicon Design Centre zespoły zajmą szereg dodatkowych pomieszczeń badawczo-rozwojowych przy Denisstrasse i Marsstrasse. Te trzy nowe lokalizacje znajdują się naprzeciwko niedawno otwartej placówki badawczo-rozwojowej Apple przy Karlstrasse. Wraz z ośrodkami inżynieryjnymi przy Arnulfstrasse i Hackerbrücke nowe obiekty tworzą europejskie centrum projektowe Apple European Silicon Design Centre, zlokalizowane w centrum monachijskiej dzielnicy Maxvorstadt.

Silicon Design Centre znajduje się niedaleko Uniwersytetu Technicznego w Monachium (TUM) - jednej z wiodących europejskich uczelni technicznych i instytutów badawczych.W ciągu ostatnich kilku lat zespoły techniczne Apple zajmujące się sprzętem i oprogramowaniem współpracowały z tą uczelnią przy projektach badawczych, w których analizowano nowe sposoby zwiększania niezawodności i bezpieczeństwa mobilnych połączeń bezprzewodowych.

Od czasu otwarcia pierwszego niemieckiego biura w 1981 r. z 10 pracownikami, firma Apple powiększyła się do ponad 4 500 pracowników w całym kraju. W ciągu ostatnich pięciu lat firma odnotowała w Niemczech wzrost o ponad 80 procent, a w ciągu ostatnich trzech lat powiększyła swój zespół o ponad 1600 osób.

© Apple

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1