reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Britishvolt
Biznes |

Recharge Industries przejmuje Britishvolt

Choć jeszcze w listopadzie 2022 roku Britishvolt uspokajał na temat swojej przyszłości, to już w styczniu tego roku prowadził rozmowy na temat ewentualnej sprzedaży. Rozmowy musiały zakończyć się sukcesem, ponieważ Recharge Industries poinformowało o przejęciu brytyjskiego startupu.

Należąca do amerykańskiego koncernu Scale Facilitation Recharge Industries, z siedzibą w australijskim Gellong, to wiodący dostawca technologii akumulatorowych, który specjalizuje się w produkcji oraz badaniach i rozwoju. Firma rozwija obecnie pierwszy w Australii zakład produkujący ogniwa litowo-jonowe na dużą skalę, aby zapewnić bezpieczniejsze, bardziej wydajne i nadające się do recyklingu baterie. Inwestuje również w badania i rozwój rozwiązań w zakresie przechowywania energii.  

Jak pisze Recharge Industries w komunikacie prasowym, teraz Britishvolt będzie w stanie urzeczywistnić powstanie pierwszej w Wielkiej Brytanii gigafabryki, która odegra kluczową rolę w brytyjskich strategiach przemysłowych i strategii Net Zero. Wzmocniony przez przejęcie startup będzie w stanie zapewnić tysiące zielonych i lokalnych miejsc pracy dla wykwalifikowanych pracowników.

Przejęcie zostało już sfinalizowane, przekazano wszystkie niezbędne dokumenty i umowy. Przejęciu podlegają również pracownicy Britishvoltu, których Recharge Industries uważa za bardzo cennych. Koszty transakcji nie zostały ujawnione. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1