reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© joegough dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Pożar w zakładzie dostawcy Apple’a w Indiach

Foxlink, dostawca kabli dla globalnego giganta technologicznego Apple, wstrzymał produkcję po tym, jak w jednym z jego zakładów produkcyjnych wybuchł potężny pożar – informuje The Economic Times. Do zdarzenia w zakładzie w Andhra Pradesh doszło w poniedziałek w okolicach 13:15, nie było ofiar śmiertelnych.

The Economics Times pisze, powołując się na komunikat tamtejszej, policji pisze, że około 750 pracowników Foxlinka zdołało się wydostać wkrótce po tym, jak w jednostce wsi Jinkalamitta wybuchł pożar.

Ze względu na obecność dużych ilości łatwopalnych materiałów w zakładzie, w tym gąbki, ogień rozprzestrzenił się szybko i pochłonął cały obiekt. Przyczyna pożaru nie została jeszcze ustalona.

Szybka reakcja straży pożarnej, uchroniła dwa pozostałe budynki przed rozprzestrzenieniem się pożaru. Niestety pożar pochłonął największy z nich, czyli ten, w którym odbywa się cała produkcja. 

Firma wciąż szacuje straty. 

Foxlink jest głównym dostawcą Apple'a w Indiach, a według drugiego źródła zaznajomionego z sytuacją, incydent może spowodować "zakłócenia w łańcuchu dostaw dla iPhone'ów wyprodukowanych w Indiach lub wysyłanych z Indii" – pisze z kolei Reuters.

Siedziba główna firmy znajduje się w Tajpej, a jej 15 zakładów produkcyjnych, projektowych i handlowych rozmieszczonych jest na całym świecie. Foxlink został założony w 1986 roku i zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą zespołów kablowych, złączy, urządzeń zarządzających energią, a także zestawów baterii dla kilku światowych gigantów technologicznych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama