reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Volvo Cars
Przemysł elektroniczny |

Volvo Cars stawia na Polskę

Założony w 1927 roku szwedzki koncern samochodowy ogłosił dziś plany otwarcia Tech Hubu w Krakowie, który ma stać się kluczowym centrum rozwoju oprogramowania. Zapowiedziano również, że nowy Tech Hub odegra istotną rolę w realizacji strategicznych ambicji Volvo, zakładających przeobrażenie się do 2030 roku w pełni elektryczną markę oraz lidera w dziedzinie nowych technologii. Rekrutacja już się rozpoczęła.

Krakowski Tech Hub będzie odpowiedzialny za rozwój kompletnych i kluczowych funkcji dedykowanych w pełni elektrycznym samochodom Volvo, które mają nadrzędne znaczenie dla strategii całej marki. Zatrudnieni w nim inżynierowie będą pracowali nad innowacjami w obszarach obejmujących m.in. podstawowe technologie bezpieczeństwa oparte na zrozumieniu przyczyn wypadków, po algorytmy percepcji, wspomaganie kierowcy, oprogramowanie do autonomicznej jazdy, łączność nowej generacji. 

Jak podaje Volvo Cars w komunikacie prasowym, nowy Tech Hub ma zostać uruchomiony do końca tego roku. Na początek utworzonych zostanie około 120 etatów, jednak w połowie dekady pracę ma tam znaleźć od 500 do 600 specjalistów. Krakowskie centrum ma ściśle współpracować z głównymi centrami inżynieryjnymi Volvo w Chinach i w Szwecji, a także z innymi hubami technologicznymi koncernu na całym świecie. 

Zamierzamy uruchomić nasz nowy Tech Hub do końca tego roku, zatrudniając około 120 błyskotliwych umysłów inżynierskich. W połowie dekady zamierzamy zatrudnić w Krakowie od 500 do 600 osób, uzupełniając i ściśle współpracując z naszymi głównymi centrami inżynieryjnymi w Chinach i Szwecji, a także z innymi naszymi hubami technologicznymi na całym świecie.

Kraków został wybrany po dogłębnych analizach. Volvo jest obecne w Polsce od około 30 lat i widzi dawną stolicę Polski jako wschodzące centrum technologiczne, z szeroką siecią firm technologicznych w regionie oraz dużym sektorem telekomunikacyjnym.

Volvo Cars posiada Tech Huby w Sztokholmie i Lund w Szwecji, a także w indyjskim Bangalore. Centra inżynieryjne koncernu znajdują się w Szanghaju i szwedzkim Göteborgu

„Tech Hub w Krakowie będzie kluczowym centrum rozwoju oprogramowania i odegra strategiczną rolę w realizacji naszych ambicji, aby do 2030 roku stać się w pełni elektryczną marką i liderem w dziedzinie nowych technologii, między innymi dzięki wewnętrznemu rozwojowi oprogramowania.” – mówił w rozmowie z portalem dziennik.pl Arkadiusz Nowiński, Senior Vice President Volvo Cars - „U podstaw wszystkich technologii leży własny system operacyjny, który czuwa i integruje pracę kluczowych systemów. Jazda autonomiczna, systemy bezpieczeństwa aktywnego zapobiegające wypadkom, dane generowane przez lidar (radar laserowy) i radary, sztuczna inteligencja personalizująca menu na wyświetlaczu, funkcje connectivity – to wszystko wymaga nie tylko mocnych procesorów, ale systemu, który to scali. Polskie centrum będzie jedną z placówek, która będzie nad tym pracować.”


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1