reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ericsson
Biznes |

Ericsson zwolni 8 500 pracowników

Kilka dni temu Evertiq pisał, że Ericsson zwolni 1 400 osób w Szwecji. Teraz Agencja Reutera podaje, że szwedzki producent sprzętu telekomunikacyjny zwolni 8 500 pracowników na całym świecie w ramach planu cięcia kosztów. O redukcji korespondenci dowiedzieli się z notatki rozesłanej do pracowników Ericssona.

Podczas gdy firmy technologiczne takie, jak Microsoft, Meta i Alphabet zwalniały tysiące pracowników, powołując się na trudną sytuację ekonomiczną, posunięcie Ericsson zdawał się być od tego daleki. Jednak informacja o najnowszych zwolnieniach, zapowiada największą redukcję etatów, jaka dotąd dotknęła branżę telekomunikacyjną.

"Sposób zarządzania redukcją zatrudnienia będzie się różnił w zależności od praktyki w danym kraju." – cytuje Agencja Reutera treść notatki napisanej przez Borje Ekholma, szefa Ericssona - "W kilku krajach redukcje zatrudnienia zostały już zakomunikowane w tym tygodniu" – powiedział.

W poniedziałek świat obiegła informacja, że założona w 1876 roku przez Larsa Magnusa Ericssona w Sztokholmie firma podda redukcji 1 400 miejsc pracy w Szwecji. O sprawie pisał również Evertiq: Ericsson zwolni 1400 osób w Szwecji.

Ericsson nie ujawnił, który region zostanie najbardziej dotknięty redukcją etatów, jednak analitycy przewidują, że będzie to Ameryka Północna. Najmniej zwolnień prognozują z kolei w rozwijających się rynkach, jak Indie. 

Szwedzkie przedsiębiorstwo zapowiedziało w grudniu obniżenie kosztów o 9 mld koron, czyli ok. 880 mln USD, do 2023 roku. Cięcia tłumaczono spowolnieniem popytu na niektórych rynkach, w tym w Ameryce Północnej. 

"Naszym obowiązkiem jest wyprowadzenie tych kosztów, aby pozostać konkurencyjnym" – napisał Ekholm w notatce – "Naszym największym wrogiem w tej chwili może być samozadowolenie".

Jakiś czas temu, dyrektor finansowy Ericssona Carl Mellander powiedział Agencji Reutera, że cięcia kosztów obejmą redukcję konsultantów, nieruchomości i zatrudnienia pracowników.

Agencja Reutera zauważa, że wiele firm telekomunikacyjnych wzmocniło swoje zapasy podczas szczytu pandemii, co prowadzi teraz do spowolnienia zamówień dla producentów sprzętu telekomunikacyjnego.

Dla przykładu Verizon, jedna z największych firm telekomunikacyjnych, planuje wydać w tym roku od 18,25 do 19,25 mld USD, co oznacza spadek wydatków kapitałowych względem zeszłorocznych 23 mld USD.

Nokia jednak nie ogłosiła jak dotąd żadnych planów odnośnie redukcji etatów. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama