reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ericsson
Biznes |

Ericsson zwolni 1400 osób w Szwecji

Agencja Reutera poinformowała, że założona w 1876 roku przez Larsa Magnusa Ericssona w Sztokholmie firma planuje zwolnić około 1 400 osób w Szwecji w ramach planu globalnej redukcji kosztów.

Już jakiś czas temu producent sprzętu elektronicznego Ericsson ogłosił plany obniżenia kosztów o 9 miliardów koron (ok. 880 mln USD) do końca 2023 roku. Decyzja ta była podyktowana spadkiem popytu na niektórych rynkach, w tym w Ameryce Północnej.

Agencja Reutera podaje, powołując się na dwa źródła zbliżone ze sprawą, że w ciągu najbliższych dni prawdopodobnie  zostaną ogłoszone kolejne redukcje miejsc pracy w innych krajach, które będzie można liczyć w tysiącach.

W 2017 roku Ericsson znalazł się również w bardzo trudnej sytuacji. Wtedy dokonał głębokie cięcia, zwolnił tysiące pracowników, a koncentracja na działalności badawczej pozwoliła wyciągnąć firmę ze strat. 
Producent sprzętu elektronicznego prowadził negocjacje ze swoim związkiem pracowniczym w Szwecji już od kilku miesięcy. Podczas rozmów starano się wypracować sposób poradzenia sobie z cięciami kosztów.

Agencja Reutera, powołując się na słowa rzecznika firmy, pisze, że udało się osiągnąć porozumienie ze szwedzkimi związkami zawodowymi w sprawie sposobu zarządzania redukcją zatrudnienia, a Ericsson zamierza dokonać cięć w ramach dobrowolnego programu.

Szwedzkie przedsiębiorstwo w 2021 roku zatrudniało 101 322 osób na całym świecie. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama