reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kostal
Biznes |

Węgry przyciągnęły kolejną zagraniczną firmę

Kostal Group, niemiecka firma rodzinna, otworzyła swoje centralne biuro w Budapeszcie. Nowe centrum usług biznesowych będzie stanowiło centrum ogólnych działań firmy i globalnych wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Założona w 1912 roku niemiecka firma znana jest głównie jako dostawca części samochodowych. Aktywnie działa w 21 krajach na czterech kontynentach. Firma słynie ze stawiania na innowacje technologiczne, dlatego nie dziwi, że postanowiła rozpocząć nowy rozdział swojej działalności, inwestując w innowacyjność wewnętrznych struktur i procesów. 

„Aby móc nadal koncentrować się na technologii i ukierunkowaniu na klienta, łączenie części naszych działań administracyjnych jest krokiem koniecznym i logicznym. Naszym zdaniem Budapeszt z dużą liczbą wysoko wykwalifikowanych pracowników jest najlepszą lokalizacją dla naszych wspólnych usług biznesowych.” – mówił cytowany przez HIPA Andreas Kostal w swoim wystąpieniu podczas uroczystego otwarcia biura.

Niemieckie firmy chętnie inwestują na Węgrzech. W samym tylko 2021 roku niemieckie przedsiębiorstwa stanowiły tam 30% wolumenu bezpośrednich inwestycji zagranicznych, a także 40% wszystkich nowo utworzonych miejsc pracy. HIPA ocenia więc obecny projekt BSC firmy Kostal jako ważny rozdział w historii niemieckich inwestycji na Węgrzech.

Należy zaznaczyć, że sektor BSC jest oceniany jako dynamicznie rozwijający się segment węgierskiej gospodarki – zatrudnia ponad 70 000 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Sama HIPA w latach 2014-2022 kierowała 103 powiązanymi z tym sektorem projektami, przyczyniając się do utworzenia ponad 19 000 miejsc pracy. 

„Nasz kraj stał się wiodącym globalnym hubem BSC w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i wszystko wskazuje na to, że może pozostać atrakcyjnym celem inwestycyjnym. Jesteśmy bowiem pewni, że będziemy w stanie przyciągnąć i zatrzymać talenty oraz utrzymać napływ inwestycji.” – mówił István Joópo, Dyrektor Generalny HIPA.

Kostal planuje zatrudnić ponad 300 osób do końca 2024 roku do pracy w nowym biurze w Budapeszcie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2