reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Tesla
Przemysł elektroniczny |

Tesla nie będzie produkowała baterii w Niemczech

Tesla wstrzymała plany produkcji całych baterii w Brandenburgii w Niemczech, a zamiast tego niektóre etapy produkcji będą odbywały się w Stanach Zjednoczonych, gdzie zachęty podatkowe są bardziej korzystne – informuje Agencja Reutera, powołując się na komunikat Ministerstwa Gospodarki Brandenburgii.

Pierwotnie plany amerykańskiego producenta samochodów zakładały produkcję pełnych baterii w zakładzie w Gruenheide w Niemczech, a szczytowa wydajność miała wynieść ponad 50 gigawatogodzin rocznie.

Jak Evertiq niejednokrotnie pisał, Waszyngton prowadzą obecnie politykę zachęcającą koncerny i mniejsze firmy do inwestowania na terytorium USA. Zachęty polegają na zapewnianiu ulg podatkowych i innych zniżek dla producentów pojazdów elektrycznych zaopatrujących się w baterie na terenie Stanów Zjednoczonych.

"Tesla rozpoczęła produkcję systemów baterii w Gruenheide i przygotowuje się do produkcji elementów ogniw baterii. Firma nadała priorytet dalszym etapom produkcji w USA, ponieważ zachęty podatkowe sprawiają, że warunki biznesowe są tam korzystniejsze." – podało w oświadczeniu brandenburskie Ministerstwo Gospodarki.

Tesla nie odpowiedziała na prośby Reutersa o komentarz.

Elon Musk zapowiadał w marcu 2022 roku, że seryjna produkcja baterii rozpocznie się w tej fabryce przed końcem 2023 roku. Z kolei już w 2020 roku właściciel Tesli zapowiedział, że berlińska gigafabryka będzie największą fabryką baterii na świecie.

Pod koniec stycznia Tesla ogłosiła, że zainwestuje ponad 3,6 mld USD w rozbudowę swojego kompleksu w Nevadzie, o czym pisał Evertiq: Tesla stawia na rozwój gigafabryki w Nevadzie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama