reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Mitsubishi Electric
Przemysł elektroniczny |

Mitsubishi Electric przejmuje szwedzką firmę

Mitsubishi Electric Corporation poinformowało dziś, że 16 lutego zawarło umowę przeniesienia udziałów, w celu całkowitego przejęcia Scibreak AB - szwedzkiej firmy, która opracowuje wyłączniki prądu stałego (DCCB).

Obie firmy dostrzegają w przejęciu możliwość wzmocnienia konkurencyjności swojej działalności. Mitsubishi Electric twierdzi, że wykorzysta technologię i know-how Scibreak do wiodącej komercjalizacji rynkowej DCCB, wzmacniając swoją globalną działalność w zakresie systemów HVDC i przyczyniając się do realizacji neutralności węglowej poprzez dalsze rozpowszechnianie energii odnawialnej.

HDVC wykorzystywane jest do przesyłu na duże odległości pomiędzy morskimi i lądowymi ośrodkami obciążenia, ponieważ zapewnia nie tylko mniejsze straty mocy, ale również niższe koszty w porównaniu z przesyłem AC. Mitsubishi spodziewa się rozwoju wielotorowych sieci HVDC w przyszłości, szczególnie dla morskiej energetyki wiatrowej w Europie. Rozwój miałby pozwolić na efektywny transgraniczny przesył energii. Sieci tego typu będą natomiast wymagały zastosowania DCCB, odgrywającego krytyczną rolę w ochronie systemu elektroenergetycznego.

Scibreak to szwedzka firma założona w 2014 roku przez Lennarta Ängquista i Staffana Norrga w celu komercjalizacji nowej technologii przerywania prądu elektrycznego. Dziś jest to silna firma z dziewięcioma pracownikami, działająca w Kallhäll, znajdującym się 20 km na północ od Sztokholmu. Scibreak zajmuje przestrzeń o powierzchni 200 m2, na której funkcjonują biura i pracownia. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2