reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Boeing
Nauka i technologie |

Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa podpisał umowę z gigantem

Polska placówka badawcza poinformowała wczoraj, tj. 21 lutego, o podpisaniu umowy o bliskiej współpracy w obszarze projektowania inżynierskiego, analiz i projektów wspierających z amerykańskim koncernem lotniczym, zbrojeniowym i kosmicznym z siedzibą w Chicago – Boeingiem.

Jak pisze polska placówka badawcza w aktualnościach, inżynierowie wiodącego producenta lotniczego oraz polskiego instytutu badawczego rozpoczęli współpracę z początkiem miesiąca w Warszawie.

Podpisana umowa wpisuje się w strategię Boeinga na rozszerzenie jego działalności inżynieryjnej w Polsce. Amerykański koncern jest obecny w naszym kraju od 30 lat, regularnie rozwija swoją lokalną kadrę inżynierską, poszukując osób o różnych umiejętnościach i doświadczeniu.

Teraz Boeing i Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa łączą siły. Razem będą korzystały z lokalnych możliwości, czyli z zasobów inżynieryjnych i zaplecza Instytutu. Współpraca będzie odbywać się na bazie projektowej z ukierunkowaniem na samoloty komercyjne oraz usługi, czytamy dalej w aktualnościach. Instytut pisze,  że zakres ten ma być poszerzany o dodatkowe programy, uwzględniające badania i rozwój.

„Jesteśmy zaszczyceni współpracą z instytutem, który posiada niemal 100 lat doskonałości inżynieryjnej w lotnictwie.” – mówi Iryna Bielienko, dyrektor Boeing Poland Engineering & Technology Center – „To wieloletnie doświadczenie, wydajne procesy i możliwości czynią z Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa idealnego partnera lokalnego do wspólnego rozwoju innowacji lotniczych.”

Podkreślmy, że dzięki tej współpracy naukowcy z Łukasiewicz – Instytuty Lotnictwa będą uczestniczyli w w rozwoju technologii i produktów amerykańskiego giganta lotnictwa.

„To potwierdzenie umiejętności naszych naukowców, którzy zostali wybrani do współpracy z inżynierami Boeinga. W ramach tego partnerstwa będziemy rozwijać najnowocześniejsze technologie udoskonalające produkty jednej z najbardziej innowacyjnych i uznanych firm lotniczych na świecie.” – dodaje dr inż. Paweł Stężycki, dyrektor Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa.

Boeing w Polsce obecny jest od 30 lat. Posiada biura w Warszawie, Gdańsku i Rzeszowie.

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa tradycjami sięga 1926 roku. Od lat współpracuje z takimi firmami jak Boeing, GE, Airbus czy Pratt&Whitney, oraz instytucjami z branży kosmicznej, w tym z Europejską Agencją Kosmiczną. Strategicznymi obszarami badawczymi Instytutu są technologie lotnicze, kosmiczne oraz bezzałogowe. 


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama