reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Orbit One
Biznes |

Orbit One prognozuje trendy na 2023 rok

Założona w 1964 roku firma Orbit One to jeden z przodujących skandynawskich usługowych producentów urządzeń elektronicznych oraz elektromechanicznych. Portfel zamówień Orbit One sukcesywnie się powiększa, a firma stale patrzy w przyszłość. W związku z tym na jej stronie opublikowano interesujące zestawienie sześciu wiodących trendów na ten rok, sporządzone przez Matsa Erikssona, Dyrektora ds. Sprzedaży i Marketingu w Orbit One.

Mats Eriksson zwraca uwagę, że praktycznie we wszystkich zapytaniach na 2023 rok pojawiało się takie stwierdzenia jak zrównoważony rozwój. To zapewne te powtarzające się słowa skłoniły specjalistę z Orbit One do stworzenia poniższego zestawienia trendów.

1. Przeniesienie produkcji bliżej

Eriksson wymienia przeniesienie produkcji bliżej na pierwszym miejscu. Zaznacza, że trend przenoszenia produkcji z Azji bliżej domu utrzymuje się z kilku powodów: mniejszego wpływu na środowisko, niższych kosztów transportu, bezpieczniejszych i szybszych czasów dostaw, a także znaczenia bliskości partnera produkcyjnego, zwłaszcza w przypadku wytwarzania złożonych produktów.

2. Zwiększona automatyzacja

Według Erikssona zwiększanie automatyzacji postępuje w miarę, jak roboty stają się tańsze i bardziej elastyczne. Jest dobrym wyborem przy pracach z większymi gabarytami i prostszymi zadaniami. 

3. Wyższe wymagania środowiskowe

Eriksson podkreśla, że wyższe wymagania w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska zwiększają z kolei zapotrzebowanie na wykwalifikowane usługi w zakresie analizy i kontroli Orbit One, np. minerałów z obszarów objętych konfliktami.

4. Sustaining

Wymagania dotyczące tworzenia zrównoważonych produktów w całym cyklu życia produktu stale rosną - od wyboru podzespołów do projektowania dla optymalnego recyklingu, wyjaśnia czwarty punkt zestawienia Eriksson. Zaznacza on, że wymagane są również dłuższe okresy eksploatacji, a tutaj Orbit One może zaoferować wiodące usługi serwisowe.

5. Składowanie podzespołów

Jako kolejny trend Eriksson uznał składanie podzespołów, ponieważ aby stworzyć bezpieczniejsze łańcuchy dostaw, coraz więcej klientów zwraca się do Orbit One o usługi składowania podzespołów, co zapewnia długoterminowe bezpieczeństwo i ułatwia planowanie.

6. Internet Rzeczy

Ostatnim trendem wymienionym przez Dyrektora ds. Sprzedaży i Marketingu w Orbit One jest Internet Rzeczy i Łączność, które nadal silnie się rozwijają wraz ze wzrostem liczby połączonych produktów i usług zarówno w rozwiązaniach komercyjnych, jak i konsumenckich. Eriksson zaznacza, że do tego potrzebne są między innymi bramki i inteligentne czujniki.

Orbit One dysponuje dwoma zakładami produkcyjnymi w Szwecji (w Ronneby i w Sztokholmie) oraz jednym w Polsce (w Prabutach). Czwarta fabryka firmy znajdowała się w Rosji, jednak Orbit One podjął szybką reakcję na atak Rosji na Ukrainę i już marcu 2022 roku zdecydował się prznieść stamtąd swoją działalność, o sprawie pisał Evertiq: Orbit One wstrzymuje działalność w Rosji. Koncern zatrudnia obecnie ok. 650 osób, a jego roczne obroty wynoszą ok. 950 mln SEK, czyli ok. 410 mln zł. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2