reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ekoenergetyka
Przemysł elektroniczny |

Wspólny kontrakt Ekoenergetyki i Volvo Trucks

Ekoenergetyka poinformowała w komunikacie prasowym, że firma z branży rolniczej Amplus Logistic wykonała pierwszy krok w kierunku elektryfikacji floty i podpisała umowę z Volvo Trucks oraz Ekoenergetyka-Polska. Umowa dotyczy zamówienia fabrycznie nowego Volvo FM Electric oraz ładowania pojazdów, o które zadba spółka z Zielonej Góry.

Ekoenergetyka i Volvo Trucks podpisały nowy kontrakt zaledwie po miesięcy od zawarcia umowy na rzecz współpracy w zakresie zeroemisyjnego transportu ciężkiego i optymalizacji sprzedaży produktów: Polska firma łączy siły z Volvo Trucks. 

Jak czytamy w komunikacie prasowym Ekoenergetyki, Michał Luberadzki i Piotr Fengler podpisali w Volvo Trucks Center w Młochowie umowę na dostarczenie stacji ładowania AXON Easy 120 kW z podwójnym złączem CCS i gniazdem AC ora z autorskim oprogramowaniem EOS OCPP System, które jest rozwiązaniem backendowym, służącym do monitorowania i zarządzania stacją ładowania.

Z kolei umowę na dostarczenie Volvo FM, pierwszej elektrycznej ciężarówki we flocie Amplus przeznaczonej do transportu załadunku o masie do 44 ton i zasięgiem nawet do 300km, podpisała Małgorzata Kulis, Dyrektor Zarządzająca w Volvo Trucks.

„Misją Grupy Amplus jest produkcja i dystrybucja bezpiecznych, zdrowych i najlepszej jakości warzyw i owoców. W tym w celu realizowana jest strategia zrównoważonego rozwoju, która obejmuje obniżenie emisji dwutlenku węgla oraz strategia food print. Co za tym idzie, postanowiliśmy inwestować nie tylko w nowoczesne samochody niskoemisyjne, ale również w elektromobilność, czy pojazdy zeroemisyjne.” – mówił w komunikacie Michał Solarz, Prezes Amplus Logistic.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1