reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Microchip Technology
Biznes |

Microchip zapowiedział inwestycję w wysokości 880 mln USD

W ciągu najbliższych kilku lat Microchip Technology zainwestuje 880 milionów USD w rozbudowę mocy produkcyjnych krzemu (Si) i węglika krzemu (SiC) w zakładzie produkcyjnym w Colorado Springs w stanie Kolorado w USA.

Firma zapowiedziała zwiększenie produkcji w swoim kampusie produkcyjnym w Colorado Springs. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na półprzewodniki w wielu gałęziach przemysłu.

Kampus o powierzchni 580 000 stóp2 zostanie zmodernizowany tak, by można było go przystosować do zwiększenia produkcji SiC do użytku w motoryzacji / e-mobilności, infrastrukturze sieciowej, zielonej energii oraz zastosowaniach lotniczych i obronnych. Dzięki rozbudowie zostanie utworzonych 400 nowych miejsc pracy.

W zakładzie Microchip Colorado Springs zatrudnionych jest obecnie ponad 850 osób. Wytwarzane są tu produkty z 6-calowych płytek. Jednak technologia produkcji, którą Microchip instaluje, będzie działać również na 8-calowych płytkach, co znacznie zwiększy liczbę chipów produkowanych w tej lokalizacji. Dodatkowe 400 miejsc pracy przewidzianych w zakładzie będzie obejmowało stanowiska od specjalistów ds. produkcji po stanowiska techniczne w zaopatrzeniu i zarządzaniu sprzętem, kontroli procesów oraz inżynierii testów.

„Microchip Colorado Springs ma długą historię współpracy z miastem i stanem, cieszymy się z ich ciągłego wspierania naszych wysiłków na rzecz rozwoju przemysłu półprzewodników w USA. Ustawa CHIPS and Science już wywiera pozytywny wpływ na naszą działalność poprzez podatek inwestycyjny Credit, dlatego poszukujemy dotacji na zwiększenie mocy produkcyjnych dla kilku naszych fabryk półprzewodników, w tym naszej fabryki w Colorado Springs. Widzimy świetlaną przyszłość w regionie, która jest możliwa dzięki wspaniałemu partnerstwu, stanowym i lokalnym zachętom oraz lokalnej, utalentowanej sile roboczej” – mówił w komunikacie prasowym Ganesh Moorthy, prezes i dyrektor generalny Microchip Technology.

Microchip otrzyma również państwowe i lokalne wsparcie na rozbudowę w wysokości około 47 milionów USD.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że firma Microchip wybrała zakład w Colorado Springs na miejsce tak znaczącej inwestycji i ekspansji. Szacujemy, że spowoduje to wzrost naszej lokalnej gospodarki o około 1,4 miliarda dolarów w ciągu najbliższych 10 lat i utworzenie około 400 nowych, dobrze płatnych miejsc pracy dla mieszkańców regionu Pikes Peak. Zwiększenie produkcji półprzewodników ma kluczowe znaczenie dla zaspokojenia rosnącego popytu w wielu branżach, a Colorado Springs jest dumne z tego, że jest jednym z kluczowych miejsc, w których podejmowane są te wysiłki.” — mówił w komunikacie prasowum John Suthers. burmistrz Kolorado Springs.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2