reklama
reklama
reklama
© Atlas Copco
Przemysł elektroniczny |

Atlas Copco otwiera linię produkcyjną do produkcji E-Air

Nowo otwarta linia produkcyjna założonego w 1873 roku szwedzkiego przedsiębiorstwa jest pierwszą pierwszą tego typy w jej belgijskim oddziale w Antwerpii. Całkowicie elektryczna linia produkcyjna skróciła czas realizacji dostaw przenośnych sprężarek typu plug-in o 50%, przyczyniając się tym samym do przyspieszenia zrównoważonej transformacji.

Atlas Copco inwestuje w przyszłość, inaugurując swoją pierwszą linię produkcyjną przeznaczoną do montażu niskoemisyjnych sprężarek elektrycznych. Firma twierdzi, że nowa linia montażowa, zlokalizowana w belgijskiej Antwerpii, skróciła czas realizacji jednostek E-Air VSD o połowę.

Gama mobilnych sprężarek elektrycznych firmy nabrała znacznego rozpędu od czasu ich wprowadzenia na rynek w 2019 r. Została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu ekonomicznych i niskoemisyjnych rozwiązań w zakresie sprężonego powietrza. Sprężarka E-Air cieszy się popytem w sektorach budowlanym, naftowym i gazowym, a także w wydobywczym. W odpowiedzi na bezprecedensowy wzrost zainteresowania konsumentów technologią czystej energii, firma Atlas Copco zainwestowała w dodatkowe moce produkcyjne, aby zoptymalizować swoją wydajność.

„Dedykowana linia produkcyjna E-Air jest namacalnym symbolem naszego zaangażowania w zrównoważoną transformację. Wprowadzamy innowacje, które spełniają wymagania naszych klientów i partnerów w zakresie wydajnych rozwiązań niskoemisyjnych, jednocześnie obniżając własną emisję.” – mówił w komunikacie prasowym Bert Derom, prezes Atlas Copco Portable Air Division.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2