reklama
© Patrik Blomqvist
PCB |

Icape kontynuuje ekspansję i przejmuje francuską firmę

W ciągu 2022 roku ICAPE Group dokonała pięciu przejęć. Teraz mamy dopiero drugą połowę lutego, a francuski specjalista od PCB zdążył już ogłosić nabycie 100% kapitału FIMOR ELECTRONICS.

Fimor Electronics to francuski producent rozwiązań interfejsu człowiek-maszyna oraz dystrybutor części technicznych na zamówienie. 

Firma jest spółką zależną należącą do FIMOR Group. Specjalizuje się w handlu częściami technicznymi na zamówienie, co stanowi 80% jej przychodów. Ok. 20% jej rocznych przychodów pochodzi natomiast z produkcji rozwiązań interfejsu człowiek-maszyna. W 2021 roku francuska firma osiągnęła roczny przychód netto w wysokości ponad 6,2 mln euro oraz EBITDA w wysokości 0,6 mln euro.

Fimor Electronics w swoim portfolio posiada ponad 350 klientów, głównie z branży medycznej, motoryzacyjnej, high-tech i telekomunikacyjnej. 

Należy dodać, że firma posiada również biuro serwisowe w Foshan w Chinach.

ICAPE Group poinformowało w komunikacie prasowym, że zamierza skorzystać z istniejących synergii sprzedaży i łańcucha dostaw Fimor Electronics, w celu wzmocnienia własnego wzrostu na rynku części technicznych, stanowiącym ok. 20% jej obecnych rocznych przychodów. Jednocześnie grupa realizuje swoją strategię przemysłową, otwierając nową fabrykę w Europie, która będzie dedykowana lokalnej produkcji dla sektorów przemysłu o wysokiej wartości dodanej.

„FIMOR Electronics to bardzo obiecująca firma. Zespół rozwinął we Francji model biznesowy, fabrykę i reputację oparte na doskonałości i powadze, aby osiągnąć swoje cele i zapewnić sobie solidną bazę klientów. ICAPE Group rozwija swoją sieć produkcyjną po przejęciu Trax w Afryce Południowej i MMAB w Szwecji, dwóch fabryk płytek drukowanych” – mówił w komunikacie prasowym Cyril Calvignac, dyrektor generalny ICAPE Group.

Działalność handlowa Fimor Electronics docelowo ma stać się częścią CIPEM France, a fabryka działać pod marką IHM.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1