reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HIPA
Przemysł elektroniczny |

Niemiecka firma stawia na Węgry

Boysen Group wybuduje fabrykę obudów do akumulatorów w węgierskim mieście Nyíregyháza. Będzie to pierwszy zakład produkujący wyłącznie produkty EV w portfolio firmy. Inwestycja szacowana jest na 150 mln euro, informuje HIPA.

Historia Boysen Group sięga 1921 roku. W 23 zakładach na całym świecie zajmuje się opracowywaniem i produkcją rur wydechowych, katalizatorów, filtrów cząstek stałych i wielu innych produktów do samochodów, pojazdów użytkowych i SUV-ów. W 2021 roku Boysen Group poszerzyło swoją ofertę o produkty dedykowane pojazdom elektrycznym i hybrydowym. 

Nowy zakład będzie nie tylko pierwszym w pełni dedykowany potrzebom pojazdów elektrycznych, ale również pierwszym zlokalizowanym na Węgrzech oddziałem firmy. 

HIPA poinformowała, że inwestycja w Nyíregyháza szacowana jest na 150 mln euro i przyniesie ok. 400 nowych miejsc pracy. 

W nowej lokalizacji mają być produkowane obudowy akumulatorów dla strategicznego partnera Boysena, czyli dla BMW. Dodajmy, że BMW buduje w pobliżu Debreczyna nowy zakład, w którym będzie odbywała się produkcja i montaż akumulatorów.

Boysen Group chce, żeby nowy obiekt był ekologiczny i zeroemisyjny. W tym celu, firma planuje wdrożyć systemy wytwarzania i magazynowania energii odnawialnej o wartości 10 mln euro. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama