reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ford
Biznes |

Ford zlikwiduje 3 800 miejsc pracy w Europie

Amerykański producent samochodów poinformował w komunikacie prasowym, że podejmuje działania mające na celu restrukturyzację swojej działalności w Europie. Ford ma stworzy odchudzoną, bardziej konkurencyjną strukturę kosztów, w związku z czym przewiduje zlikwidowanie 3 800 miejsc pracy w ciągu najbliższych trzech lat.

Podjęcie kolejnych kroków związanych z transformacją Forda w Europie, związane są z reakcją na szybko zmieniające się warunki rynkowe i rosnącą liczbę konkurentów w zakresie pojazdów elektrycznych wchodzących na rynek.

„Całkowicie na nowo odkrywamy markę Ford w Europie.” — powiedział w komunikacie prasowym Martin Sander, dyrektor generalny Ford Model e w Europie — „Jesteśmy gotowi do rywalizacji i zwycięstwa w Europie. Nasz pierwszy elektryczny samochód osobowy produkowany w Europie zostanie wprowadzony na rynek tej wiosny i z pewnością przyciągnie wzrok.”

Ogłoszone dziś działania łączą organizację rozwoju produktów i funkcje administracyjne Forda w Europie z mniejszym, bardziej ukierunkowanym i coraz bardziej elektrycznym portfolio produktów. Plany obejmują likwidację około 3 800 miejsc pracy, co przyczyni się do stworzenia odchudzonej, bardziej konkurencyjnej struktury kosztów dla Forda w Europie. Koncern zaangażuje się teraz w konsultacje ze swoimi partnerami na Starym Kontynencie, mając na dzieje na osiągnięcie redukcji poprzez programy dobrowolnej separacji.

Do 2025 r. Ford planuje zmienić  swoją działalność inżynieryjną w Europie. Ma to doprowadzić do zmniejszenia miejsc pracy o 2 800 stanowisk. Zmiany te wynikają z przejścia na w pełni elektryczne układy napędowe i zmniejszonej złożoności pojazdów. Ford zapowiedział, że chce utrzymywać organizację inżynieryjną obejmującą około 3 400 stanowisk w Europie, skoncentrowaną na projektowaniu i rozwoju pojazdów, a także na tworzeniu połączonych usług.

Dodatkowo, redukcji ulegnie struktura administracyjna, marketingowa, sprzedażowa i dystrybucyjna Forda w Europie. W tym segmencie zlikwidowanych ma zostać około 1 000 stanowisk.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1