reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HIPA
Przemysł elektroniczny |

Kolejna zagraniczna firma inwestuje na Węgrzech

Nippon Paper będzie produkowało na Węgrzech wysokowydajne, przyjazne dla środowiska, oparte na celulozie dodatki do akumulatorów. Zakład produkcyjny ma powstać w Vácrátót. Przewidziano w nim zatrudnienie dla ok. 60 osób, podaje HIPA w komunikacie prasowym.

Nippon Paper Group, którego siedziba znajduje się w Japonii, znane jest głównie ze swojej działalności w branży produkcji masy celulozowo-papierniczej. Firma koncentruje się na rynku azjatyckim, australijskim i Ameryki Północnej. Jednak postępujący w ostatnich latach spadek popytu na produkty poligraficzne, zmusił firmę do szukania nowych obszarów rozwoju.

Wybór padł m.in. na przemysł chemiczny i produkcję CMC, czyli karboksymetylocelulozy, która jest jednym z materiałów stosowanych do powlekania anod akumulatorów litowo-jonowych w pojazdach elektrycznych. CMC jest biomateriałem wykonanym z celulozy, dzięki czemu jest przyjazny dla środowiska.

W związku z rozwojem nowej gałęzi działalności, Nippon Paper zainwestuje w budowę fabryki o powierzchni 8 000 m2 w Vácrátót na Węgrzech. Jak podaje HIPA, zakład ma zostać uruchomiony do końca 2024 r. Szacuje się, że nowa inwestycja będzie generowała sprzedaż na poziomie 50 mln euro.

Drugi zakład produkcyjny CMC Nippon Paper znajduje się w Japonii. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2