reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Emerson Automation Solutions
Biznes |

Emerson Automation Solutions powiększa obecność w Polsce

Globalna korporacja z kapitałem amerykańskim, specjalizująca się w tworzeniu rozwiązań z obszaru automatyki, monitoringu i sterowania dla szerokiego grona klientów przemysłowych, powiększyła powierzchnię biurową swojego centrum R&D w Warszawie o dodatkowe 2000 mkw.

Emerson Automation Solutions ma kilka centrów, w którym prowadzona jest działalność badawcza i rozwojowa korporacji. Jak poinformowała firma w komunikacie prasowym, warszawski oddział, w którym zatrudnionych jest ok. 200 osób, został powiększony o dodatkowe 2000 m2. W planach są również kolejne rekrutacje.

W warszawskim oddziale R&D Emersona uwaga skupiona jest na dwóch głównych obszarach:

  • DeltaV Technology, gdzie współtworzony jest system DCS o nazwie DeltaV;
  • Reliability Solutions, gdzie tworzone są różne rozwiązania sprzętowo-software’owe służące do monitorowania niezawodności urządzeń i predykcji awarii.

Jak dotąd, w polskim oddziale firmy pracuje ok. 200 specjalistów. Są to głównie eksperci z zakresu firmware, middleware, software development, UX/UI, cyberbezpieczeństwa, mobile, Data Analytics, testów i DevOps. Zajmują się rozwijaniem rozwiązań działających na urządzeniach mobilnych, urządzeniach embedded, komputerach PC, serwerach i w chmurze.

„Nasze centrum R&D świadczy usługi na wiele krajów – eksportujemy polską myśl techniczną na Europę i świat. To, co nas wyróżnia, to fakt, że ośrodek jest częścią globalnej sieci. Nasi badacze mają szansę współpracować z pozostałymi ośrodkami z Niemiec i Stanów Zjednoczonych oraz korzystać z wieloletniego i globalnego doświadczenia naszej firmy.” – mówił w komunikacie prasowym Tomasz Kosik, dyrektor generalny w Emerson Automation Solutions, odpowiedzialny za region Polski, Ukrainy i krajów bałtyckich. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama