reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© IAV
Biznes |

Operująca z Berlina firma technologiczna IAV otworzyła swój nowy oddział w Polsce

Około trzystu pracowników ma pracować dla IAV we Wrocławiu i Opolu do końca 2025 roku.

IAV Polska będzie działać przede wszystkim w obszarach Testowania i Aplikacji Pojazdów, Rozwoju Elektroniki i Oprogramowania oraz Zarządzania i Wsparcia Projektów.

"Jesteśmy podekscytowani możliwościami, jakie się tu przed nami otwierają" – powiedział dr Uwe Horn, prezes i dyrektor zasobów ludzkich IAV, po czwartkowej rozmowie z prezydentem Jackiem Sutrykiem we Wrocławskim ratuszu.

Dr Uwe Horn dodał: "Istnieje tu żywiołowa scena start-upów, dlatego region ten nazywany jest Doliną Krzemową Polski. Innowacyjność jest tu dosłownie w powietrzu. Są tu dobrze wyszkolone młode talenty, a środowisko z międzynarodowymi firmami z sektora IT i motoryzacyjnego idealnie pasuje do IAV.”

Dr Horn zaznaczył, że Polska jest ważnym elementem międzynarodowej strategii IAV dzięki innowacyjności Polskich firm i położenia niedaleko siedziby fimy w Berlinie.

IAV Polska została oficjalnie założona 1 grudnia 2022 roku i jest reprezentowana przez Ralfa Minowa i Simona Heine na stanowiskach dyrektorów zarządzających. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama