reklama
reklama
reklama
© Unimot
Przemysł elektroniczny |

Rozbudowa linii produkcyjnej polskich modułów fotowoltaicznych AVIA Solar

Grupa Unimot dokonała rozbudowy parku maszynowego linii produkcyjnej modułów fotowoltaicznych znajdującej się w fabryce PZL Sędziszów. Po rozbudownie moc produkcyjna wynosi 45 MW.

Grupa Unimot sprzedaje panele pod własną marką AVIA Solar, ale dostarcza również elementy i półprodukty dla podmiotów, które chcą produkować panele fotowoltaiczne pod własnymi markami.

Uruchomienie linii produkcyjnej polskich paneli fotowoltaicznych Grupy Unimot nastąpiło w lipcu 2021 roku w Sędziszowie Małopolskim. Od czasu uruchomienia linii jej moc produkcyjna wzrosła trzykrotnie, z 15 do 45 MW, za sprawą coraz większego zainteresowania produkowanymi przez nią modułami fotowoltaicznymi oraz obecną sytuacją polityczną, wpływającą na rynek energetyczny oraz ceny paliw kopalnych. „[...]Czas pandemii i wojna w Ukrainie pokazały jak ważna jest jakość i solidność lokalnego dostawcy.” – komentuje Adam Sikorski, prezes zarządu Grupy Unimot.

Według słów prezesa Sikorskiego, Polska produkcja energii solarnej zdecydowanie wyprzedziła rządowe oczekiwania – spodziewano się, że do 2040 roku w Polsce wytwarzane będzie 10 GW, a już w chwili obecnej panele fotowoltaiczne w Polsce produkują 12 GW energii elektrycznej.

Panele fotowoltaiczne AVIA Solar będą sprzedawane w najbardziej popularnych w swoich segmentach mocach, czyli od 350 Wp do ponad 450 Wp.

Stanisław Bajorski, dyrektor do spraw produktów OZE Grupy Unimot zapewnia, że moc i krzemowa monokrystaliczna technologia modułów zostały podyktowane popularnością wśród klientów oraz ich niezawodnością. Wśród producentów komponentów znajdują się między innymi 3M, Interfloat i DOW.

„Współpracujemy tylko z wyspecjalizowanymi dostawcami z branży fotowoltaicznej, którzy od dziesiątek lat budowali swoje obecne doświadczenie i stabilną pozycję" – komentuje Stanisław Bajorski

Producent zapewnia, że na każdym etapie produkcji dochodzi do skrupulatnej i zindywidualizowanej kontroli jakości, mającej na celu zapewnienie jak najdłuższej żywotności oraz wysokiej jakości, a także odpowiedniego poziomu obsługi posprzedażowej.

Grupa Unimot nie wyklucza dalszej rozbudowy linii produkcyjnej.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1