reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SatRevolution
Przemysł elektroniczny |

Virgin Orbit i SatRev zacieśniają współpracę

Należąca do Richarda Bransona świadcząca usługi wynoszenia na orbitę małych satelitów spółka, ogłosiła w komunikacie prasowym podpisanie kolejnej umowy z polskim producentem satelitów. Kontrakt dotyczy wynoszenia na orbitę kolejnych satelitów SatRev w 2023 roku i później.

Cztery satelity zbudowane przez wrocławską firmę zostały już wyniesione na niską orbitę okołoziemską przez system LauncherOne firmy Virgin Orbit w ramach misji Tubular Bells oraz Above the Clouds. Kolejna parta satelitów ma zostać wyniesiona już w tym roku.

„SatRev był świetnym współpracownikiem i jesteśmy podekscytowani tym, co przyniesie przyszłość, gdy rozszerzą swoją konstelację i będą kontynuowali dostarczanie najwyższej klasy usług kosmicznych dla swojej międzynarodowej bazy klientów.” – mówił w komunikacie prasowym Dan Hart, Dyrektor generalny Virgin Orbit.

Ze współpracy jest zadowolony również SatRev.

„Dzisiejszy dzień jest kamieniem milowym dla SatRev, ponieważ oficjalnie ogłaszamy naszą umowę o świadczenie usług startowych z Virgin Orbit. To 3-letnie partnerstwo jeszcze bardziej umacnia nasze zaangażowanie w zapewnianie naszym klientom niezawodnego i opłacalnego dostępu do przestrzeni kosmicznej. Z udokumentowanymi osiągnięciami Virgin Orbit w branży jesteśmy przekonani, że ta współpraca będzie napędzać innowacje i przyniesie nowe możliwości wzrostu.” – mówił w komunikacie prasowym Grzegorz Zwoliński, Prezes SatRev.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2