reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© InoBat
Przemysł elektroniczny |

Słowacki InoBat wchodzi w nową współpracę

InoBat, europejski dostawca akumulatorów premium do pojazdów elektrycznych, oraz Hefei Gotion High-Tech Power Energy Co. Ltd („Gotion”), producent akumulatorów i rozwiązań do magazynowania energii, podpisały protokół ustaleń w celu utworzenia Joint Venture, które będzie działać w zakresie zrewolucjonizowania technologii akumulatorów EV i magazynowania energii.

Jak czytamy w komunikacie prasowym słowackiej firmy, w ramach utworzonego Join Venture InoBat i Gotion będą koncentrowały się m.in. na: 

  • współtworzeniu gigafabryki JV o zdolności produkcyjnej ogniw i pakietów 40 GWh do obsługi aplikacji EV;
  • współpracy technicznej opartej na obustronnych zaletach akumulatorów LFP i NMC;
  • współtworzeniu potencjału produkcji baterii ESS w istniejących zakładach InoBat na Słowacji, co umożliwiłoby szybki dostęp do rynku europejskiego;
  • partnerstwie technologicznym i handlowym;
  • badaniu koncepcji recyklingu złomu produkcyjnego i zużytych baterii.

„Gotion jest idealnym partnerem dla InoBat. Podobnie jak my, głęboko wierzy, że zrównoważona przyszłość jest możliwa tylko wtedy, gdy energia i produkty, które ją dostarczają, będą pozyskiwane i poddawane recyklingowi w sposób zrównoważony.” – mówił w komunikacie prasowym Marian Bocek, Założyciel i CEO w InoBat – „Jesteśmy bardzo podekscytowani perspektywą zwiększenia wymiany wiedzy oraz dobrego rozpoczęcia współpracy między naszymi pracownikami, a także pomiędzy naszymi produktami.“

Obie strony skorzystają na współpracy. InoBat zyska wiedzę Gotion w zakresie rozwiązań do magazynowania energii elektrycznej („ESS”), a Gotion będzie miał do dyspozycji istniejące zakłady produkcyjne słowackiej firmy i możliwość ekspansji dzięki powiązaniom rynkowym w Europie. 

„Gotion High-Tech zamierza prowadzić kompleksową współpracę z firmą InoBat w zakresie innowacji technologii akumulatorowych i lokalnej produkcji akumulatorów EV w Europie Wschodniej w ramach EKO-Parku zielonej energii, recyklingu akumulatorów itp.” – mówił w komunikacie Steven Cai, prezes General Research Institute of Engineering i CTO w Gotion – ”Wierzymy, że ta współpraca przyniesie obopólne korzyści i stworzy lepszą przyszłość w dziedzinie akumulatorów EV. Jest to część biznesplanu Gotion High-Tech, który zakłada stworzenie do 2025 roku zdolności produkcyjnej akumulatorów na poziomie 100 GWh na rynku zagranicznym i pomoc w przyspieszeniu międzynarodowego rozwoju firmy w Europie.”


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama