reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

Asbis otworzył centrum dystrybucyjne w RPA

W grudniu Evertiq informował, że Asbis planuje wejść na nowe rynki w Afryce. Teraz Polska Agencja Prasowa informuje, że firma otworzyła centrum dystrybucyjne w RPA.

Asbis powstał w 1990 roku na Białorusi, jednak już pięć lat później spółka została zarejestrowana na Cyprze. Zajmuje się dystrybucją, dostawą produktów i usług IT oraz IoT. Obecnie Asbis ma filie w 27 krajach i zatrudnia 2450 pracowników. Na warszawskiej giełdzie notowany jest od 2007 roku. Na warszawskiej giełdzie Asbis notowany jest od 2007 roku.

Otwarcie centrum dystrybucyjnego w Johannesburgu w RPA jest ściśle związane z zapowiadanymi już wcześniej planami ekspansji. PAP Biznes podaje, że powierzchnia magazynowa nowego obiektu wynosi 500 m2, jednak dzięki współpracy z dotychczasowym partnerem w modelu 3PL, wzrasta ona do 8.500 m2.

Nowy oddział Asbisu będzie odpowiedzialny za obsługę klientów w RPA i w sąsiednich krajach.

Do tej pory firma posiadałą dwa główne centra dystrybucyjne zlokalizowane w Czechach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Niedawno Asbis otworzył regionalne centra dystrybucyjne w Gruzji i właśnie w RPA. Łączna powierzchnia tych jednostek wynosi ok.  26.300 m2.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama