reklama
reklama
reklama
© Assel
Przemysł elektroniczny |

Assel inwestuje w nową maszynę X-RAY

Assel, pomorski dostawca usług EMS z czterdziestoletnim doświadczeniem, poinformował Evertiq w wiadomości mailowej, że zainwestował w nowy X-RAY Quadra-3.

Zakupiona maszyna zastąpi w zakładzie produkcyjnym Assela najstarszą Dage 7500nt z 2007 roku. Jak pisze firma w wiadomości, nowa maszyna ma większą moc, co pozwala na prześwietlanie materiałów o większej grubości. Posiada ona również możliwość prześwietlenia w wysokiej jakości (HDR), co wyraźnie przekłada się na lepszą widoczność wszystkich szczegółów prześwietlonego miejsca.

Assel zwraca uwagę na inne innowacje nowo zakupionej maszyny:

  • Pokazuje i porównuje do 4 prześwietlonych miejsc z opisami na jednym zdjęciu;
  • Pozwala na tworzenie programów automatycznej weryfikacji w paczkach elektronicznych np. układy BGA, weryfikacja, pomiary pustek powietrznych pod termopadami;
  • Posiada opcję automatycznego wysłania zakończonego raportu z inspekcji.

Początki firmy Assel sięgają 1982 roku. Na początku pomorski dostawca działał pod nazwą JP Electronics i był jednym z niewielu prywatnych przedsiębiorstw funkcjojących w Polsce przed transformacją ustrojową. Assel na początku koncentrował się na handlu, projektowaniu i montażu elektroniki oraz montażu finalnym produktów elektronicznych. Firma sukcesywnie się rozwijała, wyrabiając sobie reputację i pozycję w branży. Współpracuje z klientami związanymi m.in. z  przemysłem, medycyną, bezpieczeństwem, transportem czy specjalizujących się w urządzeniach kontrolno-pomiarowych. 

Co ciekawe, Assel był pierwszą firmą w Polsce, która zainstalowała automatyczną maszynę do montażu THT Axial.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2