reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Rohde Schwarz
Biznes |

Rohde & Schwarz inwestuje w nowy zakład w Niemczech

Firma technologiczna z Monachium zainwestuje ponad 60 milionów euro w swój wielkoskalowy projekt „Neubau-Süd”, który stanie obok istniejącego już zakładu w Memmingen.

Budowa nowego centrum technologicznego i produkcyjnego w niemieckim Memmingen właśnie się rozpoczęła. Będzie to budynek o powierzchni 18 000 m2, który stanie w sąsiedztwie działającego i zatrudniającego ok. 1 800 osób zakładu.

„Budowa nowego budynku w Memmingen podkreśla naszą strategię ukierunkowaną na rozwój i produkcję w Niemczech. Nasz wysoki stopień integracji pionowej i bliskość rozwoju względem produkcji zawsze okazywały się wyznacznikami naszego sukcesu. Takie podejście pozwala nam na zaoferowanie naszym klientom nie tylko najnowocześniejszej technologii, ale także wysokiego poziomu bezpieczeństwa i niezawodności.” – mówił Christian Leicher, prezes i dyrektor generalny Rohde & Schwarz, w komunikacie prasowym.

Michael Dill, kierownik zakładu w Memmingen, powiedział z kolei, że w dłuższej perspektywie inwestycja ta wzmocni lokalizację w Memmingen, a firma planuje dalszy rozwój i zatrudnienie tam dodatkowego personelu.

„Nasz bardzo silny wzrost napędza zapotrzebowanie na dziesiątki nowych pracowników, zwłaszcza w dziale rozwoju i produkcji.” — mówił Michael Dill.

Nowy obiekt ma zostać oddany do użytku w połowie 2024 roku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2