reklama
© Kitron
Przemysł elektroniczny |

Kitron zwiększa moce produkcyjne

Dostawca EMS, Kitron, w najbliższych latach planuje zwiększenie mocy produkcyjnych. Tylko w tym roku firma zainstaluje dodatkowe maszyny w czterech różnych lokalizacjach.

Na początku 2022 roku Kitron sfinalizował przejęcie duńskiego dostawcy usług EMS, firmy BB Electronics. W rezultacie Kitron zyskał ponad 100 nowych klientów oraz wysokie przychody w kilku różnych segmentach. Równocześnie główna działalność firmy cały czas dobrze się rozwijała, również nowe programy wygrywające w sektorach Connectivity i Elektrification. Doprowadziło to nie tylko do rekordowych przychodów, ale i zaległości w zamówieniach.

Na blogu norweskiego dostawcy usług EMS czytamy, że w nadchodzących latach będzie nadal inwestować 2-3% swoich przychodów w zwiększanie pojemności i możliwości. Tylko w 2023 r. przybierze to formę sześciu nowych linii SMT, które zostaną uruchomione w czterech różnych fabrykach. Jednocześnie firma twierdzi, że będzie dodawać nowy sprzęt do istniejących linii w celu zwiększenia szybkości, wydajności oraz zmniejszenia kosztów.

„Dodając nowe maszyny do powlekania, lutowania, a także instalując potężną i inteligentną maszynę do wstawiania THT, będziemy w stanie obsługiwać linie produkcyjne bardziej złożonych produktów. Kontynuujemy również naszą drogę w kierunku automatyzacji.” – pisze firma.

Firma twierdzi, że w ciągu ostatnich pięciu lat podjęła już znaczące kroki ku zautomatyzowaniu linii montażowych wysokiego szczebla oraz przystosowania ich w taki sposób, by dawały możliwość szybkiego adaptowania maszyn do różnych produktów końcowych. Takie praktyki Kitron planuje wprowadzić w większej liczbie fabryk. 

"Jako firma liczymy na dalszy wzrost w przyszłości. Naszym celem jest wspieranie zapotrzebowania naszych klientów i zaspokajanie ich potrzeb w zakresie mocy produkcyjnych." – czytamy na blogu wypowiedź Stiana Haugena, CTO Kitron Group.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2