reklama
reklama
reklama
reklama
© philips
Przemysł elektroniczny |

100 tys. lamp LED-owych od Taurona

Polski koncern energetyczny przyspieszył modernizację sieci oświetlenia drogowego w południowej Polsce. Tylko w 2022 roku Tauron zainstalował prawie 33 tysiące oszczędnych opraw LED-owych, którymi zastąpił energochłonne lampy sodowe.

„Obsługiwana przez TAURON sieć oświetleniowa na koniec 2022 roku liczyła już niemal 100 tys. opraw LED. Ta technologia pozwala na około 60-procentową redukcję zapotrzebowania na energię elektryczną w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem sodowym.” – mówił w komunikacie prasowym Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON – ”Mamy świadomość wyzwań, z którymi samorządy musiały się zmierzyć w 2022 roku. Kryzys energetyczny, spowodowany agresją Rosji na Ukrainę, a także reperkusje związane z sytuacją pandemiczną zmotywowały nas do jeszcze szybszego poszukiwania rozwiązań, które pomogłyby samorządom przetrwać ten trudny okres. Dlatego w ubiegłym roku zintensyfikowaliśmy proces inwestycyjny w obszarze oświetlenia montując o niemal dwukrotnie więcej energooszczędnych opraw niż w 2021 roku.”

W 2022 roku Tauron zmodernizował oświetlenie m.in. w gminach Ogrodzieniec, Stryszów, Przeciszów, Olsztyn, Pietrowice Wielkie, Murów, Kuźnia Raciborska, Świerklany i Żurawina.

Oświetleniowcy z Tauron Nowe Technologie będą mieli równie zajęty 2023 rok. Na najbliższe miesiące zaplanowano montaż co najmniej 20 tysięcy opraw LED. Koncern podaje w komunikacie prasowym, że dzięki takiemu terminarzowi na koniec grudnia co szósta latarnia należąca do energetycznego giganta będzie posiadała energooszczędne źródło zasilania.

„Spotykamy się z samorządowcami, rozmawiamy i proponujemy różne korzystne rozwiązania. Wszystko po to, by uniknąć najbardziej drastycznych decyzji związanych z oszczędzaniem energii - wyłączania oświetlenia w określonych godzinach lub całkowitego pozbawiania światła wybranych ulic, osiedli czy części dzielnic peryferyjnych. Podobnie jak naszym samorządowym partnerom, nam także przede wszystkim zależy na bezpieczeństwie mieszkańców.” – mówił w komunikacie prasowym Piotr Apollo, prezes spółki TAURON Nowe Technologie.

Tauron Nowe Technologie to właściciel 700 tysięcy w województwie Dolnośląskim, Opolskim, Śląskim i Małopolskim. W październiku TNT pozyskał z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 19 mln zł niskooprocentowanej pożyczki, a dzięki tym funduszom do końca sierpnia tego roku nowoczesne oświetlenie pojawi się w kolejnych kilkunastu gminach na południu Polski – podał koncern w komunikacie. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1