reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PIT-RADWAR
Przemysł elektroniczny |

PIT-Radwar dostarczył kolejną stację radiolokacyjną

Spółka należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej poinformowała na swojej stronie internetowej, że dostarczyła Siłom Zbrojnym RP kolejny egzemplarz stacji radiolokacyjnej TRS-15M.

Stacja radiolokacyjna TRS-15M to mobilny trójwspółrzędny radar obserwacyjny średniego zasięgu, który stanowi źródło informacji radiolokacyjnej w systemie obrony powietrznej. Umożliwia on śledzenie obiektów poruszających się na pułapie do 30 km oraz w odległości większej niż 200 km od radaru. Jego parametry pozwalają na monitorowanie ponad 100 obiektów jednocześnie. Z kolei antena na podnoszony maszcie zapewnia zwiększone zdolności wykrywania i śledzenia niskolecących obiektów powietrznych. Stacje radiolokacyjne TRS-15M wyposażone są również w interrogatory ISZ-50 systemu IFF standardu MARK XIIA, umożliwiające identyfikację „swój – obcy" w aktualnie obowiązującym modzie 5, czytamy na stronie PIT-Radwaru.

Dodania wymaga fakt, że po dodaniu funkcjonalności kanału morskiego stacja radiolokacyjna TRS-15, może również pracować jako sensor nadbrzeżnych systemów rakietowych.

Dostarczony przez PIT-Radwar egzemplarz stacji radiolokacyjnej średniego zasięgu był ostatnim z zamówionych przez Siły Zbrojne RP w 2018 roku. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1