reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Dell
Biznes |

Dell zwolni około 6 650 pracowników

Z powodu spadającej sprzedaży komputerów osobistych, Dell Technologies Inc. zwolni około 6650 pracowników, informuje Bloomberg. Po zakończeniu redukcji, firma ma mieć najniższe zatrudnienie od 2017 roku.

Firma doświadcza warunków rynkowych, które „nadal ulegają erozji niepewnej przyszłości” – napisał w notatce, którą przeglądał Bloomberg, dyrektor operacyjny Jeff Clarke. Według rzecznika firmy redukcja dotyczy około 5% globalnej siły roboczej firmy Dell.

W czasie pandemii, Dell i wielu innych producentów sprzętu komputerowego odnotowali gwałtowny wzrost popytu. Jednak jak podaje Bloomberg, wstępne dane za czwarty kwartał 2022 roku wykazują, że dostawy komputerów osobistych gwałtownie spadły. Największy spadek, bo  37% w porównaniu z tym samym okresem w 2021 roku, odnotował właśnie Dell. Wynik ten musi być szczególnie odczuwalny przez producenta, gdyż około 55% generowanych przez niego przychodów pochodzi właśnie ze sprzedaży komputerów osobistych.

Bloomberg pisze, że Clarke poinformował swoich pracowników o trudnej sytuacji, mówiąc że   zastosowane cięcia kosztów, jak wstrzymanie zatrudniania i ograniczenia podróży, przestały wystarczać. Dlatego należało podjąć decyzję o reorganizacji działów i redukcji etatów, które w rezultacie mogą przyczynić się do zwiększenia wydajności. 

„Już wcześniej radziliśmy sobie ze spadkami gospodarczymi i wyszliśmy z nich silniejsi” – napisał Clarke w swojej notatce do pracowników – „Będziemy gotowi, gdy rynek się odbije”.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1