reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Grupa Apator z nowym kontraktem na ok. 60 mln zł

Portal Stockwatch pisze, że spółki z grupy Apator podpisały umowy wykonawcze na kwotę ok. 60 mln zł na realizację dostaw i instalację liczników smart dla Tauron Dystrybucja.

Zgodnie z umową, Apator dostarczy Tauronowi Dystrybucji liczniki smart w standardzie OSGP, a spółka zależna grupy FAP Pafal (spółka zależna) będzie odpowiedzialna za realizację usługi instalacji oraz magazynowania liczników energii elektrycznej. Kontrakt opiewa na ok. 60 mln zł, a klauzula w nim zawarta daje możliwość zwiększenia kwoty do ok. 66 mln zł, gdyby zamawiający uznał, że zaszła taka potrzeba.  

Realizacja zamówienia rozpocznie się w pierwszym kwartale tego roku i potrwa do trzeciego kwartału 2025 roku. 
W Polsce do 2028 roku operatorzy systemów dystrybucyjnych powinni zainstalować inteligentne opomiarowanie dla użytkowników. Szacuje się, że wymienionych musi zostać ok. 13-14 mln urządzeń, nie spełniających obecnie norm. Zgodnie z prognozami Apatora może być to nawet ok. 2 mln liczników rocznie. 

„Inteligentne liczniki to podstawa nowoczesnej infrastruktury energetycznej. Są one niezbędnym elementem do rozwoju nowych funkcji i usług wspierających efektywne, zrównoważone zarządzanie zużyciem mediów energetycznych, co w dzisiejszych czasach nabiera szczególnego znaczenia. Liczniki smart z dwukierunkowym pomiarem energii elektrycznej mają także powszechne zastosowanie w instalacjach OZE.” – czytamy wypowiedź  Artura Bratkowskiego, Dyrektora ds. Aparatury i Systemów Pomiarowych Apator SA, na portalu Stockwatch.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2