reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Polski producent specjalistycznych odkurzaczy inwestuje

Założona w 2000 roku firma Master Profi otworzyła nową halę produkcyjną w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów-Dworzysko, informuje TVP3 Rzeszów.

W nowej hali produkcyjnej Master Profi w Rzeszowie, pracuje już ponad 2 000 osób, jednak planowane zatrudnienie ma przekroczyć nawet 4 000 pracowników. 

TVP3 Rzeszów podaje, że Master Profi do tej pory zainwestowało miliard zł, ale kwota ta ma przekroczyć 2 miliardy zł.

Master Profi założył Bogusław Madera w 2000 roku. Firma produkuje specjalistyczne odkurzacze przemysłowe, a około 60% przeznaczonych jest na eksport.  

„Chcąc zdobywać zagraniczne rynki, trzeba prezentować światową jakość i nieustannie rozwijać swoje produkty.” – mówił POIR Bogusław Madera – „Wypracowaliśmy własne rozwiązania, z których część opatentowaliśmy, np. innowacyjne sposoby filtrowania zanieczyszczeń i wyciszania hałasu. Mają one zastosowanie m.in. w odkurzaczach używanych na budowach do sprzątania gipsu, cementu i piasku. Zaliczane są do światowej czołówki.”

W 2020 roku polski producent zbudował centrum badawczo-rozwojowe, które zostało wyposażone w najnowszą aparaturę kontrolno-pomiarową. Konstruktorzy Master Profi pracują tam nad prototypami nowych wyborów, które po przejściu testów prowadzane są do produkcji.

Budowa Centrum pochłonęła 8,3 mln zł, z czego 4,1 mln zł pochodziło z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2