reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Centrum Operacyjne POLSY powstanie w Gdańsku

W Gdańsku ma zostać wybudowane Centrum Operacyjne oraz Centrum Przetwarzania Danych Polskiej Agencji Kosmicznej, poinformował wczoraj Dziennik Bałtycki.

„Mamy dziesiątki firm stricte kosmicznych, a setki już takich, które mogą się pochwalić swoim wkładem do misji kosmicznych. Krajowe firmy i instytuty naukowe wypracowały jak dotąd około 100 technologii, a teraz przyszedł czas na ich wdrażanie. Stać nas na dostarczanie nie tylko już pojedynczych komponentów, ale całych systemów, a może nawet całych satelitów.” – mówił w rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim prof. dr hab. Grzegorz Wrochna, prezes Polskiej Agencji Kosmicznej.

Polska Agencja Kosmiczna nie chce pozostać w tyle za dynamicznie rozwijającymi się europejskimi i światowymi agencjami sektora kosmicznego. POLSA ma ambitne plany – chce być częścią najważniejszych misji kosmicznych i tworzyć systemy satelitów obserwacyjnych. Pomóc w ich realizacji oraz w powodzeniu Polskiego Programu Kosmicznego ma Centrum Operacyjne POLSY, którego budowę zaplanowano w Gdańsku. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama