reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Electrolux
Przemysł elektroniczny |

Electrolux zakończy produkcję w węgierskiej fabryce

Electrolux podjął decyzję, że z początkiem 2024 roku zaprzestanie produkcji w fabryce Nyíregyháza na Węgrzech. Firma poniesie opłatę restrukturyzacyjną w wysokości około 550 mln SEK. Będzie to wydatek jednorazowy, nie mający wpływu na dochód operacyjny Business Area Europe w pierwszym kwartale 2023 r.

Firma podała w komunikacie prasowym, że decyzja ta została podjęta po przeglądzie potrzeb w zakresie zdolności produkcyjnych i badaniu konkurencyjności fabryki Nyíregyháza, która zatrudnia około 650 osób i wytwarza produkty chłodnicze. 

Strategicznym kierunkiem Electroluxa jest optymalizacja śladu produkcyjnego chłodnictwa zarówno poprzez outsourcing oraz lepsze wykorzystanie własnego zaplecza produkcyjnego.

Decyzja ta oznacza, że pozostałe inwestycje związane z produktami chłodniczymi zostaną zweryfikowane i przekierowane zgodnie ze strategicznym kierunkiem Electroluxa. Chodzi tu przede wszystkim o rozpoczęte w 2018 roku inwestycje o zapowiedzianej wartości 8 miliardów SEK.

Electrolux bada również możliwości zbycia fabryki w Nyíregyháza. Producent zobowiązał się do współpracy z odpowiednimi władzami i zainteresowanymi stronami.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama