reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Henkel
Biznes |

Henkel mianował nowego członka zarządu

Koniec stycznia okazał się pełen zmian dla niemieckiego koncernu chemicznego. Po 35 latach pracy, firmę opuścił dotychczasowy Executive Vice President, Jan-Dirk Auris, informuje Henkel w komunikacie prasowym. Z dniem 1 lutego 2023 r. jego miejsce zajął Mark Dorn, dotychczasowy Senior Vice President odpowiedzialny w firmie Henkel za biznes Adhesive Technologies w regionie Azji i Pacyfiku. W związku ze zmianami Dorn zostanie członkiem globalnego zarządu firmy z odpowiedzialnością za cały sektor biznesowy Adhesive Technologies.

"Cieszymy się, że Mark Dorn będzie kierował sektorem Adhesive Technologies. Ma on wieloletnie, szerokie doświadczenie w międzynarodowej branży przemysłowej i bardzo dobrze zna specyfikę Adhesive Technologies, nasze oddziały i klientów. Jednocześnie wniesie rozległe doświadczenie z pracy w innych wiodących firmach branży chemicznej. W przebiegu kariery z sukcesem zarządzał różnymi obszarami działalności operacyjnej w Niemczech i za granicą oraz zajmował stanowiska kierownicze w takich działach jak marketing czy pion strategiczny. To doskonały fundament, by skutecznie pokierować sektorem  Adhesive Technologies, przenosząc go w rozwoju na wyższy poziom. Życzymy Markowi wszystkiego najlepszego i sukcesów na nowym stanowisku” – mówiła w komunikacie prasowym dr Simone Bagel-Trah, przewodnicząca Rady Nadzorczej i Komitetu Akcjonariuszy Henkla.

Mark Dorn posiada wykształcenie kierunkowe związane z zarządzaniem w sektorze przemysłowym, a także tytuł MBA zdobyty w IESE Business School w Barcelonie. Karierę zawodową rozpoczął w 1992 roku w firmie Henkel. Doświadczenie zdobywał w firmie Cognis, wydzielonej ze struktur Henkla pod koniec 1999 roku, gdzie piął się po szczeblach kariery. Następnie przez kilka lat pracował w firmie BASF, jako kierownik strategicznej jednostki biznesowej Formulation Additives w Hongkongu, a następnie jako Senior Vice President ds. wewnętrznego konsultingu w zakresie zarządzania w centrali grupy w Ludwigshafen.  W 2019 roku wrócił do Henkla, gdzie był odpowiedzialny za cały biznes Adhesive Technologies w regionie Azji i Pacyfiku oraz globalnie za obszar biznesowy Craftsmen, Construction and Professional, czytamy w komunikacie prasowym firmy. Równolegle sprawował rolę Prezydenta Henkla w regionie Azji i Pacyfiku.

"Nominacja Marka Dorna zapewni płynne przekazanie sterów zarządzania w sektorze Adhesives Technologies pomimo pełnego wyzwań otoczenia biznesowego. Cieszę się na współpracę z Markiem Dornem i jestem przekonany, że wraz z globalnym zespołem zarządzającym Adhesive Technologies wykorzysta wiodącą pozycję rynkową działu na świecie, aby zapewnić mu dalszy wzrost i rentowność w nadchodzących latach" - dodał Carsten Knobel, prezes zarządu Henkla.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama