reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LG Energy Solution
Przemysł elektroniczny |

LG Energy Solution zwiększy moce produkcyjne w Polsce

LG Energy Solution opublikowało swoje wyniki finansowe za czwarty kwartał oraz cały 2022 rok. Producent baterii odnotował rekordowe roczne skonsolidowane przychody i zysk operacyjny.

W komunikacie prasowym firma ujawniła, że za cel na 2023 rok obrała sobie zwiększenie rocznych przychodów o 25% do 30%. Przyczynić ma się do tego rozbudowa i stabilizacja globalnych zakładów produkcyjnych oraz zwiększenie sprzedaży w regionie Ameryki Północnej.

W całym roku firma odnotowała 25.6 bln KRW skonsolidowanych przychodów i 1.2 bln KRW zysku operacyjnego, co oznacza wzrost o 43,4% i 57,9% w stosunku do 2022 roku – czytamy dalej w komunikacie.

„Uzyskanie rekordowo wysokiego rocznego przychodu było możliwe dzięki wzrostowi liczby wysyłek baterii we wszystkich liniach produktowych w ramach naszej odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie na pojazdy EV i systemy magazynowania energii (ESS).” – mówił w komunikacie prasowym Chang Sil Lee, CFO LG Energy Solution. – „W średniej cenie sprzedaży (Average Selling Price, ASP) uwzględnione zostały wzrosty kosztów, co odegrało rolę w osiągnięciu znaczących wyników również w ubiegłym roku. Dzięki korzyściom wynikającym ze skali i osiągniętemu wzrostowi sprzedaży, oszczędnościom kosztów (poprawa wydajności) oraz rozszerzeniu konkurencyjnego cenowo zaopatrzenia w metale, roczny zysk operacyjny również znacząco wzrósł w porównaniu z 2021 r.”

Jeśli chodzi o wyniki finansowe za czwarty kwartał 2022 roku, to LG Energy Solutions uzyskało 8.54 bln KRW skonsolidowanego przychodu i 237.4 mld KRW zysku operacyjnego. Tym samym oznacza to wzrost o 12% w stosunku do poprzedniego kwartału i o 92% r/r.

Producent ogłosił, że oprócz zwiększenia przychodów w 2023 roku, planuje również  zwiększenie swoich nakładów inwestycyjnych o ponad 50%.

„Dążymy do osiągnięcia naszych rocznych docelowych przychodów głównie poprzez rozbudowę i stabilne działanie globalnych zakładów produkcyjnych, a także ekspansję sprzedaży w regionie Ameryki Północnej.” – wskazali przedstawiciele LG Energy Solution w komunikacie prasowym - „Będziemy również nadal dążyć do wzrostu zysku operacyjnego poprzez poprawę krzywej kosztów i zwiększanie różnorodności i konkurencyjności produktów.

W 2023 roku zwiększone mają zostać również zdolności produkcyjne firmy do 300 GWh. W polskim zakładzie produkcyjnym w Biskupicach Podgórnych mają wzrosnąć do 90 GWh, w zakładach w Azji do 155 GWh, a w Ameryce Północnej dzięki uruchomieniu dwóch zakładów Ultium Cells w Ohio i Tennessee do 55 GWh.

„Biorąc pod uwagę nasze silne zdolności wykonawcze, będziemy nadal wzmacniać przewagę konkurencyjną naszych produktów i globalną wiedzę operacyjną, zapewniając tym samym najlepszą na świecie wartość dla klienta.” – powiedział Youngsoo Kwon, CEO LG Energy Solution.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2