reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Universal Robots
Przemysł elektroniczny |

Rekordowe przychody duńskiej firmy

Universal Robots poinformował w komunikacie prasowym, że w IV kwartale 2022 roku osiągnął przychody w wysokości 85 mln USD, a za cały 2022 rok 326 mln USD. Wynik ten oznacza wzrost 5% w porównaniu do roku poprzedniego.

Duńska firma produkująca roboty współpracujące, czyli coboty, że jeśli weźmiemy pod uwagę stałą podstawę walutową, to wzrost przychodów wyniósł nie 5%, a 12%. 

„Jesteśmy dumni, że pomimo trudnych warunków makroekonomicznych w 2022 r., udało nam się kontynuować rozwój firmy. Skupiliśmy się na tych rzeczach, które byliśmy w stanie kontrolować, przezwyciężyliśmy wyzwania związane z łańcuchem dostaw i dziś możemy ogłosić, że nasze roczne przychody są najwyższe do tej pory.” – mówił w komunikacie prasowym Kim Andreasen, dyrektor finansowy Universal Robots.

Wojna na Ukrainie wyraźnie spowolniła popyt na automatykę w Europie, co znalazło swoje przełożenie w osiągniętych przychodach Universal Robots. Nie bez wpływu pozostały również zmieniające się kursy walut. Jednak pomimo niepokojów i spowolnień, przewiduje się, że popyt na automatyzację w 2023 roku i w kolejnych latach będzie rósł. Wymuszą to niejako sytuacje kadrowe, gdyż firmy systematycznie sygnalizują problemy z obsadzeniem niektórych stanowisk.

„W ubiegłym roku zainwestowaliśmy w budowanie światowej klasy kompetencji w zakresie spawania, paletyzacji i obsługi maszyn. Współpracowaliśmy również z naszymi partnerami z ekosystemu UR+, aby ułatwić automatyzację naszym klientom  bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. Rok 2022 był ogólnie ważnym czasem dla firmy. Rozpoczęliśmy budowę nowej siedziby, osiągnęliśmy kamień milowy w postaci 1 000 pracowników i wprowadziliśmy na rynek nowego, przełomowego cobota." – mówił w komunikacie prasowym Kim Povlsen, prezes Universal Robots.

Universal Robots to firma z siedzibą w duńskim Odense. W 2008 roku wprowadziła na rynek pierwszego, komercyjnego robota współpracującego. Od tamtej pory rozwija i udoskonala coboty, przystosowując je odpowiednio do pracy w wielu branżach i do różnych zadań.  Do 2023 roku firma zainstalowała ponad 50 000 cobotów na całym świecie.

Firma jest częścią Teradyne Inc. Posiada oddziały  w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Czechach, Rumunii, Turcji, Chinach, Indiach, Japonii, Korei Południowej, Singapurze i Meksyku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2