reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Alliance Electronics
Przemysł elektroniczny |

Alliance Electronics ogłasza przejęcie Elekto i TME

Alliance Electronics sfinalizował przejęcie Elekto i TME, podwykonawców elektronicznych z siedzibą we francuskim Mayenne. Operacja ta jest częścią strategii wzrostu organicznego i zewnętrznego Alliance Electronics, której celem jest zdobycie pozycji europejskiego lidera w segmencie High Mix-Low Volume.

Alliance Electronics zapowiedział w komunikacie prasowym, że będzie wspierać silny rozwój Elekto i TME poprzez wspólne inwestycje a zwłaszcza w digitalizację, żeby ulepszyć obsługę i ułatwić pracę pracownikom.

„Uwiódł mnie projekt przemysłowy Alliance Electronics, który przyspieszy rozwój TME i Elekto, zachowując jednocześnie ich DNA” – mówi Bruno Sonnet, prezes obu firm.

„Doskonałość zespołów TME i Elekto pozwoli Alliance wzbogacić swoją ofertę o realizację bardzo skomplikowanych płytek drukowanych” – dodaje Damien Rossignon, prezes Alliance Electronics.

TME i Elekto mają siedziby w Gorron i Andouillé w regionie Mayenne we Francji. Specjalizują się w produkcji i integracji płytek elektronicznych, zespołów i podzespołów. Ich oferty o wysokiej wartości dodanej obejmują zarówno prototypy, jak i średnie serie produkcyjne, dla międzynarodowej i zróżnicowanej bazy klientów w dziedzinie przetwarzania obrazu, medycyny, lotnictwa, obrony i przemysłu, pisze w komunikacie prasowym Alliance Electronics.

Obie firmy dołączają do pięciu członków Alliance Electronics: ACE Electronics, Altrics France, Altrics Portugal, ATEMS, Proto-Electronics. Firmy łącznie zatrudniają około 1000 pracowników. 

Bruno Sonnet pozostanie akcjonariuszem obu podmiotów poprzez swoją inwestycję w Alliance Electronics. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1