reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PIRE
Przemysł elektroniczny |

Powstał Zachodni Klaster Elektromobilności

Styczeń zamykamy informacją o powstaniu nowego konsorcjum – Zachodniego Klastera Elektromobilności, powołanego przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną wraz z 11 partnerami: strefami ekonomicznymi, organizacjami oraz najważniejszymi firmami z sektora e-mobility i nowych technologii.

List intencyjny został podpisany w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy a podpisały go umacniająca swoją silną pozycję Ekoenergetyka oraz Polska Izba Rozwoju Elektromobilności, Miasto Zielona Góra, Royal Bees Recycling, E-Mobility Work Hub, SEHON Innovative Lackieranlagen GmbH, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Kostrzyńsko-Słubicaą Specjalna Strefa Ekonomiczna, Rada Rozwoju Obszaru Gospodarczego, Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości i Innovation AG. 

Nawiązana współpraca ma za zadanie zwiększyć oraz połączyć potencjał innowacyjny podmiotów branży sektora motoryzacyjnego, działających na rynku elektromobilności na terenie Dolnego Śląska oraz regionu Polski południowo-zachodniej – czytamy w aktualnościach Ekoenergetyki.

„Elektromobilność jest jednym z kluczowych obszarów działań Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Rozwój elektromobilności w Polsce wynika z dążenia do utrzymania przez nas jednego z pierwszych miejsc na świecie w sektorze motoryzacji, wzrostu konkurencyjności gospodarki, rozwoju badań i wdrożenia innowacyjnych technologii w przemyśle, a przez to modyfikację mapy świata w kontekście wykorzystania surowców, w tym pierwiastków ziem rzadkich.” – mówił Ireneusz Zyska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii.

Jednym z założycieli Zachodniego Klastra Elektromobilności, który skupia wiele podmiotów z sektora na rzecz synergii, łączenia potencjałów, transferu technologii i budowania wspólnych kanałów dostaw jest Ekoenergetyka. 

„Zdajemy sobie sprawę, że kluczem do przyspieszenia rozwoju 

© Ekoenergetyka

elektromobilności są inwestycje w rozwój technologiczny, badawczo-rozwojowy i edukacyjny. Nasza spółka inwestuje w badania i rozwój w obszarze innowacyjnych rozwiązań w transporcie zeroemisyjnym. Stoimy przed wielkimi zmianami związanymi z redukcją śladu węglowego pochodzącego z transportu. Wyzwania dotyczą obszarów sektora energii, logistyki, produkcji pojazdów, wdrażania infrastruktury szybkiego ładowania, ale również efektywnego finansowania nowych ekosystemów. Mamy nadzieję, że obecni i przyszli partnerzy ZKE wyzwolą potencjał do rozwoju innowacji, biznesu i nowych doświadczeń w branży elektromobilności.” – podkreślał Maciej Wojeński, współzałożyciel spółki Ekoenergetyka.

Zachodni Klaster Elektromobilności ma na celu wzmocnienie potencjału firm oraz zapewnienie im możliwości rozwoju technologicznego poprzez dostęp do nowoczesnych rozwiązań, bazy edukacyjnej oraz transferu wiedzy, czytamy w aktualnościach. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama