reklama
reklama
reklama
reklama
© ASMPT
Biznes |

ASMPT inwestuje w badania w Europie

Wiodący światowy dostawca rozwiązań sprzętowych i programowych do produkcji półprzewodników i elektroniki z Singapuru otworzył swoje pierwsze europejskie centrum kompetencji SEMI (CoC) w Regensburgu w Niemczech.

ASMPT posiada już kluczowe Centrum Kompetencji SMT w Monachium. Teraz do jego portfolio oddziałów badawczych dołączyło centrum rozwiązań półprzewodnikowych.

Nowy zakład w Regensburgu ma skupić się na działalności firmy ASMPT w zakresie rozwiązań SEMI, zapewniającej szereg urządzeń do montażu i pakowania dla przemysłu mikroelektroniki, półprzewodników, fotoniki i optoelektroniki.

Robin Ng, dyrektor generalny grupy ASMPT, uroczyście przeciął wstęgę, uruchamiając tym samym EU SEMI CoC, zlokalizowane w ASMPT AMICRA w Regensburgu. Dodajmy, że AMICRA to

© ASMPT

 spółka zależna firmy w segmencie SEMI.

„Nasi klienci oczekują lokalnej obecności w zakresie swoich działań badawczo-rozwojowych, a także terminowego i kompetentnego transferu wiedzy. Dzięki temu unijnemu Centrum Kompetencji SEMI jesteśmy w stanie wspierać wielu naszych klientów zarówno w opracowywaniu nowych aplikacji, jak i w zapewnieniu sukcesu opracowywanych nowych technologii. Widzimy kilka kluczowych możliwości w tym regionie, na przykład w sektorze motoryzacyjnym i fotoniki w Niemczech”.

W nowych obiektach ASMPT będzie prezentował najnowszy sprzęt, rozwiązania oraz najnowsze technologie. 
Jak czytamy w komunikacie prasowym ASMPT, EU SEMI CoC zapewnia obronę przed ogólnie zwiększoną zmiennością w globalnym łańcuchu dostaw elektroniki. Obecne w ostatnich dwóch-trzech latach zakłócenia w łańcuchu dostaw tylko umocniły koncentrację firmy na stworzeniu regionalnego centrum badawczo-rozwojowego.

„ASMPT postrzega swoją rolę nie tylko jako wiodący dostawca dla przemysłu półprzewodników i elektroniki na całym świecie, ale także jako siła napędowa innowacji w procesach produkcyjnych.” — wyjaśnia w komunikacie prasowym Günter Lauber, wiceprezes wykonawczy, dyrektor ds. strategii i cyfryzacji oraz dyrektor generalny segmentu SMT w firmie ASMPT – „Nawet tylko ten powód sprawia, że ważne jest dla nas dalsze rozszerzanie naszych, już znacznych inwestycji w badania i rozwój na całym świecie”


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1