reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ARP E-Vehicles
Przemysł elektroniczny |

ARP E-Vehicles Sp. z o.o. rozwija się

Polski producent elektrycznych autobusów swoją siedzibę miał dotąd w Solcu Kujawskim, jednak w styczniu podjął decyzję o przeprowadzce i zainwestowaniu w większą przestrzeń.

Wybór padł na Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny. Dzięki nowej hali produkcyjnej i pomieszczeniom biurowym, ARP E-Vehicles będzie mógł w przyszłości bez przeszkód rozwijać swój dział produkcyjny. 

ARP E-Vehicles patrzy przyszłościowo, ponieważ na elektryczny autobus produkcji polskiej spółki pojawia się coraz większe zapotrzebowanie, dla przykładu już w styczniu Zielona Góra zamówiła pięć egzemplarzy.

Jeszcze do września 2020 roku firma była zarejestrowana pod nazwą RAFAKO EBUS Sp. z o.o. Wtedy jednak Agencja Rozwoju Przemysłu sfinalizowała umowę zakupu i przejęła kontrolę nad projektem konstrukcyjno – technologicznym, polegającym na opracowaniu, homologacji i rozpoczęciu seryjnej produkcji innowacyjnego autobusu elektrycznego, czytamy na stronie ARP E-Vehicles.  

Należy dodać, że e-bus od ARP E-Vehicles to pierwszy polski autbus z baterią pod podłogą. Jest on również w pełni polskim projektem, zaprojektowanym od początku jako autobus elektryczny, nie zaś hybrydowy czy spalinowy w wersji zeroemisyjnej. Został wyposażony w silnik technologii pmsm, czyli silnik synchroniczy z magnesami stałymi. Co podkreśla producent – e-bus został wykonany w 60% z polskich komponentów. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama