reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sopem
Przemysł elektroniczny |

Polska fabryka Somfy po raz kolejny powiększy się

Krakowski Park Technologiczny poinformował, że spółka Sopem z siedzibą w Niepołomicach skorzysta z ulgi podatkowej w ramach PSI i zainwestuje 80 mln zł w istniejący już zakład. Zwiększone zostaną moce produkcyjne, produkcja usprawniona a infrastruktura badawczo-rozwojowa rozwinięta.

„Sopem zamierza zainwestować 80 milionów złotych w celu zwiększenia mocy produkcyjnych obecnie istniejącego i funkcjonującego zakładu w Niepołomicach. Inwestycja będzie obejmowała zakup linii produkcyjnych, modernizację budynku, rozwój infrastruktury badawczo-rozwojowej, która pozwoli na testy oraz usprawnienia produkcji.” – cytuje przedstawicieli spółki Sopem Krakowski Park Technologiczny. 

Fabryka Sopem powstała w Niepomołomicach w 2014 roku, a jej powierzchnia wynosiła 5850 m2

Bardzo szybko okazało się, że jej wydajność jest niewystarczająca. Już w grudniu 2016 roku oddano do użytku kolejną halę produkcyjną, a powierzchnia zakładu Sopem liczyła łącznie 11 754 m2.

Obecnie zapowiedziana inwestycja jest więc trzecią w ciągu ostatnich kilku lat. 

Jak podaje Sopem na swojej stronie internetowej, w Niepołomicach znajduje się również centrum logistyczne ukierunkowane na Europę Wschodnioeuropejską. 

Somfy zostało założone w 1969 roku w Cluses we Francji i początkowo zajmowało się produkcją urządzeń mechaniki precyzyjnej, czyli części do produkcji zegarków. Dziś Somfy działa w ponad 70 krajach, i zatrudnia ponad 7 tysięcy pracowników. Somfy posiada osiem zakładów produkcyjnych na całym świecie, a niepołomicka fabryka jest największą z tych zlokalizowanych w Europie. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama